اتحادیه اروپا در آستانه اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

اتحادیه اروپا در آستانه اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه

بروکسل در نظر دارد چهاردهمین بسته تحریم‌های روسیه را مورد بررسی و تصویب قرار دهد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۵ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۷۷۴

به گزارش راهبرد معاصر،  اتحادیه اروپا قرار است روز چهارشنبه بسته تحریم‌های جدید علیه روسیه به تصویب برساند.

 

بر این اساس، وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است در نشست روز چهارشنبه خود بسته تحریمی جدید علیه مسکو به دلیل جنگ اوکراین به تصویب برسانند.

 

از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ تاکنون، اروپا تاکنون ۱۳ بسته تحریمی علیه روسیه به بهانه آغاز جنگ اوکراین وضع کرده است. با این حال، روسیه توانسته است به خوبی از اقتصاد خود در برابر این تحریم‌ها محافظت کند.

 

به طور معمول، بررسی تحریم‌های جدید در اتحادیه اروپا ابتدا در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت در نشست سران درباره آن تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود.

 

اتحادیه اروپا به دلیل منشور خود مشکلی بزرگ در روند اعمال تحریم‌ها علیه روسیه دارد. تمامی اعضای اتحادیه اروپا دارای حق وتو بوده و می‌توانند با مخالفت خود با هر موضوعی، مانع از تصویب آن شوند.

 

کشورهای اروپای شرقی همانند مجارستان به دلیل روابط نزدیکی که با مسکو دارند، حاضر به اعمال تحریم‌های سخت علیه روسیه نیستند. پیش از این نیز، بروکسل مجبور شده بود به برخی کشورهای این منطقه معافیت‌هایی را در زمینه تحریم‌های روسیه اعطا کند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار