آمریکا: در صورت جنگ گسترده، قادر به کمک به اسرائیل نیستیم-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

آمریکا: در صورت جنگ گسترده، قادر به کمک به اسرائیل نیستیم

یکی از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا گفت در صورت تشدید درگیری بین حزب‌الله و اسرائیل، امکان کمک به تل‌آویو برای واشنگتن سخت خواهد بود.
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۸۲۳

به گزارش راهبرد معاصر، ژنرال «چارلز براون»، فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا شب گذشته هشدار داد که آمریکا در صورت وقوع جنگ گسترده بین حزب‌الله و اسرائیل، برای کمک به تل‌آویو دچار مشکل خواهد بود.

 

این ژنرال همچنین در ادعایی هشدار داد که امتداد درگیری بین آن‌ها در شمال فلسطین اشغالی، همه منطقه را به‌سمت جنگ بزرگ و گسترده  سوق خواهد داد.

 

جنگ رژیم اسرائیل علیه نوار غزه وارد نهمین ماه خود شده است و طی این مدت، بیش از 37 هزار نفر از فلسطینیان که عمدتاً کودک و زن هستند، به شهادت رسیده‌اند و رژیم اسرائیل قصد دارد علی‌رغم اینکه به اهداف خود در نوار غزه نرسیده است، سطح تنش با حزب‌الله را تشدید کند.

 

اخیراً آموس هوکشتاین، فرستاده ویژه بایدن راهی سرزمین‌های اشغالی و لبنان شد تا تنش بین حزب‌الله و تل‌آویو را کاهش دهد که بنا به اظهارات وی و صهیونیست‌ها، این مذاکرات و دیدارها راه به جایی نبرده است.

 

شبکه 12 رژیم اسرائیل دیروز یکشنبه گزارش داد که روابط بد و رو به وخامت بین این رژیم و آمریکا بدون شک عاملی در ارزیابی قدرت دشمنان تل‌آویو است.

 

بر اساس این گزارش، آموس هوکشتاین، فرستاده ویژه آمریکا به منطقه برای کاهش تنش بین حزب‌الله و اسرائیل بعد از انجام دیدارهای اخیر خود گفته است که سید حسن نصراللهَ، دبیرکل حزب‌الله لبنان حاضر نیست جبهه شمال فلسطین اشغالی را از جنوب (غزه) جدا کند.

 

دبیرکل حزب‌الله اخیراً طی سخنرانی خود در هفته گذشته هرگونه توقف درگیری در شمال فلسطین را منوط به توقف جنگ علیه غزه دانسته است./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده