زاکانی: حق مردم از خان‌ها و خانچه‌ها باید گرفته شود-راهبرد معاصر

زاکانی: حق مردم از خان‌ها و خانچه‌ها باید گرفته شود

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه امروز کشور نیاز به بازبینی دارد، گفت: این خان‌ها و خانچه‌ها در کشور هستند و زحمت شما مردم را ضایع و حق شما را می‌گیرند لذا باید حق مردم از این جماعت گرفته شود.
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۲ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۸۶۵

به گزارش راهبرد معاصر؛  علیرضا زاکانی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز در اجتماع تلاشگران عرصه تولید و کارآفرینی ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی آمد تا در کشور ما اشرافیگری پرونده‌اش بسته شود و اینکه قدرت در این مملکت جاری باشد.

 

وی افزود: ما امروز در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که ملت ایران در مسیر مردم‌سالاری دینی گام بر می‌دارند و ضمام امور را بر کسانی می‌سپارند که خادم آنها باشند.

 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: امروز یک فرصتی فراهم شد تا مردم در رده این شهید بزرگوار انتخابی داشته باشند، مسیری که شهید خدمت ایجاد کرد نباید با شهادت ایشان بسته شود.

 

زاکانی بیان کرد: عده‌ای هستند که می‌خواهند به گذشته برگردنند اما ما مردم باید مراقب باشیم فریب گفته‌های آن ها را نخوریم، همچنین مردم باید بعد از انتخاب نظارت داشته باشند تا ببینند گفته‌های فرد انتخاب شده عملی می‌شود.

 

وی تاکید کرد: باید سرمایه کشور عادلانه در میان مردم توزیع شود تا همگی بتوانند با آرامش خاطر زندگی کنند. 

 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: در جامعه ما  از گذشته تاکنون غده‌های سرطانی فسادی در برخی از فضاها نفوذ کردند اما  شهید رئیسی مبارزه با آن ها را آغاز کرد و در ادامه نیز راه ایشان باید ادامه‌دار باشد. 

 

زاکانی گفت: امروز باید به این توجه کرد که در کشور هم امکانات و هم خلاقیت و هم کارآفرینی و هم کارگران زحمتکش وجود دارند که می‌توانند گره‌های کشور را باز کند.

 

وی افزود: جلوه اساسی جهش تولید با مشارکت مردم کارآفرینان و کارگران هستند زیرا آن‌ها با تمام وجود خود می‌سوزند و در این مسیر حرکت می‌کنند.

 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: امروز کشور نیاز به بازبینی دارد، ما در پیگیری‌های خودمان از گذشته تاکنون با مافیای فساد مبارزه کرده‌ایم که کار سختی بود اما باید با آن مبارزه می‌کردیم چون در راه شما مردم عزیز بوده است. 

 

زاکانی تصریح کرد: وقتی چشم بر حقیقت باز می‌کنیم و امکانی را به نام یارانه انرژی در نظر می‌گیرم تا همه مردم ایران از آن بهره‌مند شوند این برای عده‌ای سخت است، یارانه طلایی سبب می‌شود که مردم در سرمایه‌های کشور مشارکت کنند. 

 

وی افزود: خلق ثروت و دادن سر ریز آن به مردم نگاه غلطی است اما خلق ثروت و کارآفرینی و شریک مردم در ثروت نگاه درستی است که این نگاه امامین انقلاب بوده است. 

 

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: سال 78 ما با پرونده‌ای مواجه شدیم که یک قرارداد گازی بود، در این قرارداد گازی مردم ایران 53 میلیارد دلار عدم نفع برد، همچنین قرار کرسنت با نگاه اول خلق ثروت ایجاد شد که هنوز کشور گرفتار مشکلات آن است و همه به دلیل یک کارگزار نادرست بود که نفع ملت را در نظر نگرفته بود و تمام این موارد اسنادش این موجود است.

 

زاکانی ادامه داد: این خان‌ها و خانچه‌ها در کشور هستند و زحمت شما مردم را ضایع و حق شما را می‌گیرند لذا باید حق مردم از این جماعت گرفته شود. 

 

وی ادامه داد: برخی توجه‌شان این است که بر مدار مردم به قدرت برسند اما ما نسبت به این امر حساس هستیم تا بتوانیم برای شما خدمت کنیم، مملکت امکانات کم ندارد اما تعارفات نمی‌گذارد این امکانات به شما برسد.

 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در سال 94 قانون رفع موانع تولید را تصویب کردیم، ماده 20 آن به دولت اسبق گفته بود که آیین نامه ای را بنوسید تا کسانی که دهه 80 وام ارزی گرفته‌اند بیایند و بدهی خود را تصویب کنند اما وقتی بررسی کردیم، مشاهده کردیم که برخی از آنها یارانه‌بگیر هستند لذا باید با آنها برخورد جدی شود، اینها به توفیق نخواهند رسید اما ما هم باید دقت کنیم و نگذاریم که این طور اتفاقات در کشور پیش آید. 

 

وی افزود: در شهرداری بسیاری از سرمایه‌ها و امکانات را بازگرداندیم زیرا اینها همگی سرمایه‌های شما مردم است، یک روزی قبل ما اعتبار شهرداری 30 همت بود اما امروز و بعد از 33 ماه امکانات شهرداری 150 همت است. 

 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: امروز زمینه کار، تلاش و کوشش در کشور فراهم است لذا کسی نباید سر گرسنه بر بالین بگذارد لذا با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت داده‌ایم می‌توانیم مشکلات معیشتی مردم را حل کنیم. 

 

زاکانی گفت: یک ایده جدیدی در شهرداری پیدا شد و آن اینکه هر خانه بتواند مولد و یک کارخانه باشد لذا ما یک فضایی را درست کردیم تا بتوانیم در حوزه اقتصاد خانواده، سرمایه‌گذاری و به دنبال آن صنایع دستی که در منازل تولید می‌شود را گسترش دهیم. 

 

وی در ادامه افزود: سال 1400 پاکبان‌ها برای یک شیفت کار یک میلیون و هفتصد هزار تومان می‌گرفتند، امسال کف حقوق پاکبان دوازده میلیون و چهارصد هزار تومان است.

 

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در شهرداری طرحی ریختیم که پیمانکاران ابتدا حقوق کارگران را بدهند، اگر دیر بدهند از ضریب خود آنها کاسته می‌شود.

 

زاکانی اظهار کرد: امروز دیگر در دره فرحزاد معتاد متجاهر نمی‌بینید و دارد به 54 هکتار تفرجگاه تبدیل می‌شود. در میدان شوش و میدان هرندی و کوهسنگی هم معتاد نمی‌بینید و کمتر از 20 هزار نفر داخل کمپ هستند تا خوب شوند و به جامعه برگردند.

 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: باید طوری راه را دنبال کرد که مرد در خانه شرمنده خانواده نباشد و یک خانم سرپرست خانوار به راحتی زندگی خود و فرزندش را اداره کند لذا آنچه که مردم رای بدهند برای همه ما با افتخار مقبول است. بنابراین امروز روز تعیین سرنوشت است تا نگذاشت تفکر شهید رئیسی به فراموشی سپرده شود./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده