صدور هشدار هواشناسی برای ۱۰ استان کشور-راهبرد معاصر

صدور هشدار هواشناسی برای ۱۰ استان کشور

کارشناس هواشناسی گفت: هشدار هواشناسی برای در ۱۰ استان کشور به منظور افزایش میزان بارش‌ها وسیلابی شدن شهر‌ها صادر شده است.
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۸۹۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی از صدور هشدار هواشناسی برای رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ از فردا تا پایان هفته در ۱۰ استان کشور خبر داد.

وی ادامه داد: اردبیل، زنجان، قزوین، آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، دامنه و ارتفاعات در استان‌های گیلان، مازندران، تهران، البرز و سمنان امروز درگیر بارش باران وسیلاب خواهند شدند.

گودرزی در خصوص اثرات این سامانه بارشی گفت: جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال سقوط سنگ به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از جمله مخاطرات این سامانه بارشی است.

وی افزود: احتیاط در سفر‌ها به‌ویژه بین‌شهری، عدم اتراق و برپا کردن چادر‌های مسافرتی در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت طبیعت‌گردی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، عدم دپوی محصولات در فضای باز و آمادگی راهداری و سایر دستگاه‌های اجرایی توصیه می‌شود./باشگاه خبرنگاران جوان 

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده