تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ۶ فرد به دلیل جنگ سودان-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ۶ فرد به دلیل جنگ سودان

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه ۶ شخص به دلیل نقش داشتن در جنگ سودان وضع کرد.
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۵ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۹۳۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ جنگ داخلی سودان بار دیگر این کشور فقیر آفریقایی را در خطر گرسنگی و مشکلات بشردوستانه قرار داده است. کشور‌های جهان می‌کوشند با مداخلات دیپلماتیک به این جنگ پایان بخشند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کشور‌های عضو اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) تحریم‌های جدیدی را علیه ۶ فرد در سودان به دلیل نقش آنها در جنگ داخلی میان ارتش سودان و نیرو‌های واکنش سریع به تصویب رساندند.

در لیست جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا نام یکی از ژنرال‌های نیرو‌های واکنش سریع در غرب دافور نیز به چشم می‌خورد. بروکسل تاکید دارد وی مسئول جنایاتی، چون قتل‌های قومی، خشونت‌های جنسی، غارت و سوزاندن غیرنظامیان است.

۲ تن از مقامات ارشد نیرو‌های واکنش سریع در لیست تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا قرار دارند. این تحریم‌ها ۲ تن از مقامات ارتش سودان را نیز هدف قرار داده است. مدیر صنایع نظامی ارتش سودان و نیز فرمانده نیروی هوایی به دلیل بمباران هوایی بی محابای مناطق پرجمعیت در لیست تحریم‌ها قرار گرفته اند.

علی احمد کارتی محمد، وزیر خارجه پیشین سودان نیز از جمله دیگر افرادی است که تحت تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا قرار گرفته است. / باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده