قیمت جهانی طلا امروز5 تیر 1403-راهبرد معاصر

قیمت جهانی طلا امروز5 تیر 1403

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۲۳۲۳ دلار و ۱۸ سنت رسید.
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۰۵ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 25
کد خبر: ۲۴۶۹۶۸

به گزارش راهبرد معاصر به نقل از رویترز، قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز سه‌شنبه کاهش یافته است. سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات تورم آمریکا هستند که قرار است در این هفته منتشر شود و سرنخ‌های بیشتری در مورد سیاست نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد.

 

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.49 درصد کاهش به 2323 دلار و 18 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.27 درصدی به 2338 دلار و 10 سنت رسیده است.

 

قیمت طلا بیش از یک درصد در روز جمعه به دنبال افزایش ارزش دلار کاهش یافته بود. فعالیت تجاری در آمریکا در ماه ژوئن به بالاترین رقم طی 26 ماه گذشته رسیده است.

 

گزارش تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه اول سال جاری میلادی در روز پنجشنبه و شاخص قیمت هزینه‌کرد فردی در روز جمعه منتشر خواهد شد. اگر این شاخص بالا باشد خبر خوبی برای طلا نخواهد بود و آن را پایین‌تر از سطح 2300 دلار نگه می‌دارد.

 

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیرسودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

 

رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در روز جمعه گفت بانک مرکزی آمریکا تا زمانی که از روند نزولی تورم تا هدف 2 درصد مطمئن نشود، نرخ بهره را پایین نمی‌آورد.

 

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.21 درصد کاهش به 29 دلار و 79 سنت رسید. پلاتین هم با 0.36 درصد افزایش 1002 دلار و 36 سنت معامله می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار