وزیر جنگ اسرائیل: ایران بزرگ‌ترین تهدید برای آینده دنیاست-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

وزیر جنگ اسرائیل: ایران بزرگ‌ترین تهدید برای آینده دنیاست

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با همتای آمریکایی خود ایران را «بزرگترین تهدید برای آینده دنیا» خواند و مدعی شد برای اقدام علیه تهران وقت رو به اتمام است.
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۰ - ۰۵ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 25
کد خبر: ۲۴۷۰۳۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه در دیدار با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا از ایران به عنوان «بزرگترین تهدید برای آینده جهان» و منطقه یاد کرد. 


طبق گزارش روزنامه صهیونیستی هاآرتص گالانت گفت: «بزرگترین تهدید برای آینده دنیا و آینده منطقه ما ایران است و وقت رو به اتمام است.»


او در ادامه گفت: «الان وقت محقق کردن تعهد دولت‌های آمریکا طی سال‌های گذشته است که قول می‌دادند از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کنند.»


کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.


ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.


علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.


ایران علاوه بر این در سال ۲۰۱۵ به توافقی با کشورهای موسوم به گروه ۱+۵ برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد. علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.


از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است و با حمایت‌های آمریکا برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگاه داشته است.


وزیر جنگ اسرائیل در بخش دیگری از اظهاراتش به مسئله تنش‌ها با حزب‌الله پرداخت و گفت: «داریم با هم (با آمریکا) برای رسیدن به توافق کار می‌کنیم اما باید درباره آمادگی برای هر سناریوی احتمالی هم بحث کنیم.»/ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار