«جولیان آسانژ» آزاد شد + جزئیات-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

«جولیان آسانژ» آزاد شد + جزئیات

موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس با پذیرش اتهامات مطرح شده از سوی آمریکا، آزاد شد.
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۳ - ۰۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 26
کد خبر: ۲۴۷۱۷۵

به گزارش راهبرد معاصر؛ مؤسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس پس از پذیرش اتهام نقض قوانین امنیتی آمریکا، آزاد شد. دادگاهی در آمریکا «جولیان آسانژ» مؤسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس را پس از پذیرش اتهام خود آزاد کرد.

آسانژ پس از آزادی از زندان انگلیس، در «سایپان» از قلمرو‌های آمریکا در اقیانوس آرام در دادگاه حاضر شد و یک فقره اتهام خود یعنی تلاش برای دستیابی به اسناد طبقه بندی شده دفاع ملی آمریکا و انتشار آنها را پذیرفت.

مؤسس ویکی لیکس پیش از این با دستگاه قضائی آمریکا توافق کرده بود که اتهام خود را بپذیرد و دادگاه او را به ۶۲ ماه زندان محکوم کند، یعنی همان مدت زمانی که تاکنون در انگلیس زندانی بوده است. بر این مبنا، آسانژ پس از پذیرش اتهام خود آزاد شد.

پایگاه ویکی لیکس در سال ۲۰۱۰ صد‌ها هزار سند محرمانه ارتش آمریکا را در مورد جنگ‌های افغانستان و عراق همراه با مجموعه‌ای از تلگراف‌های دیپلماتیک که به عنوان بزرگترین نشت امنیتی در تاریخ ارتش آمریکا شناخته می‌شود، منتشر کرد.

این اسناد شامل بیش از ۷۰۰ هزار سند و گزارش‌های میدانی از جنگ مانند ویدئویی از سال ۲۰۰۷ از شلیک یک بالگرد آمریکا به سمت نیرو‌های عراقی و کشته شدن ده‌ها نفر بود. / رویترز

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده