تغییر موضع وزیر جنگ صهیونیستی در قبال حزب الله-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

تغییر موضع وزیر جنگ صهیونیستی در قبال حزب الله

مقامات آمریکایی ادعا کردند که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی موضع خود را در مورد گشودن جبهه جدیدی برای جنگ در شمال با حزب الله تغییر داد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - ۱۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 30
کد خبر: ۲۴۷۶۵۵

به گزارش ر اهبرد معاصر، مقامات آمریکایی در گفتگو با نیویورک تایمز ادعا کردند که یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی موضع خود را در مورد گشودن جبهه جدیدی برای جنگ در شمال با حزب الله لبنان تغییر داد.

 

براساس گزارش آر تی، این مقامات مدعی هستند وزیر جنگ رژیم در حال حاضر موضع خود را تغییر داده است. زیرا گشودن یک جبهه جدید تصمیم عاقلانه ای نخواهد بود. مقامات آمریکایی ابراز عقیده کردند که رژیم صهیونیستی و حزب‌الله ترجیح می‌دهند به یک راه‌حل دیپلماتیک برای بحران دست یابند.

 

با این وجود، خطر گسترش جنگ تا حد زیادی وجود دارد، در زمانی که دولت آمریکا در تلاش است تا هر دو طرف را برای حل بحران از طریق روش‌های دیپلماتیک تحت فشار قرار دهد.

 

در همین راستا مقامات آمریکایی به پولیتیکو گفتند که واشنگتن به طور غیرمستقیم به حزب الله اطلاع داده است که  از حمله رژیم صهیونیستی به لبنان جلوگیری نخواهد کرد. لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز خاطرنشان کرد که واشنگتن می داند این جنگ برای لبنان و مردم آن فاجعه خواهد بود.

 

ژنرال چارلز براون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پس از ورود گالانت به واشنگتن گفت: بعید است که آمریکا بتواند در جنگ گسترده‌تری که حزب‌الله در آن شرکت دارد، به اسرائیل کمک کند تا از خود دفاع کند. چون دفع موشک های کوتاه بردی که حزب الله به طور معمول از مرز به سمت اسرائیل شلیک می کند، دشوار است./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده