احتمال بسته شدن بیمارستان‌های غزه تا ۴۸ ساعت آینده-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

احتمال بسته شدن بیمارستان‌های غزه تا ۴۸ ساعت آینده

وزارت بهداشت غزه می‌گوید که ذخیره سوخت تقریبا تمام شده و ممکن است تا دو روز دیگر بخش‌های بهداشتی سراسر نوار غزه از کار بیفتند.
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۴ - ۱۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 30
کد خبر: ۲۴۷۷۰۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که به دلیل کمبود سوخت مورد نیاز برای ژنراتورها، ممکن است ظرف ۴۸ ساعت آینده بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی و ایستگاه‌های اکسیژن‌رسانی غزه از کار بیفتند.

مقامات این وزارتخانه می‌گویند ذخیره سوخت تقریبا تمام شده و این اتفاق در حالی افتاده است که وزارت بهداشت تلاش کرده بود با به حداقل رساندن مصرف سوخت، ذخایر آن را تا جای ممکن حفظ کند. وزارت بهداشت غزه در انتها از سازمان ملل و سازمان‌های بشردوستانه درخواست کرد برای تامین سوخت بیمارستان‌ها به سرعت مداخله کنند.

پیش از این و در روز جمعه، «حسام ابوصفیه» مدیر بیمارستان کمال عدوان در شمال غزه گفته بود که این بیمارستان به دلیل کمبود سوخت مورد نیاز برای ژنراتور‌های برق فعالیتش را متوقف خواهد کرد.

رژیم صهیونیستی از ورود سوخت، غذا و دارو به غزه جلوگیری می‌کند. افزون بر این، محاصره شدید غزه شامل ممنوعیت ورود ونتیلاتور، سیلندر اکسیژن، داروی بیهوشی، سیستم تصفیه آب، دستگاه اشعه ایکس و حتی عصا نیز می‌شود.

اسامه حمدان، یکی از مقامات ارشد حماس شب گذشته وضعیت ایجاد شده به دلیل محاصره را «وخیم» توصیف کرد و گفت که بر اساس نیاز فعلی مردم، روزانه دست کم ۵۰۰ کامیون کمک‌رسانی باید وارد غزه شود. / اسپوتنیک

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار