واکنش تند رئیس جمهور آمریکا به رای دادگاه «ترامپ»-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

واکنش تند رئیس جمهور آمریکا به رای دادگاه «ترامپ»

رئیس جمهور آمریکا بامداد سه‌شنبه به رای صادره دادگاه رسیدگی به اتهامات ترامپ واکنش تند نشان داد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ - ۱۲ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 02
کد خبر: ۲۴۷۹۲۳

به گزارش راهبرد معاصر، حکم صادره دیوان عالی آمریکا درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا درباره امکان استفاده از مصونیت قضائی در رسیدگی به پرونده حمله به کنگره، با واکنش جدی حو بایدن، رئیس جمهور این کشور مواجه شد.

 

شبکه خبری الجزیره گزارش داد که رئیس جمهور آمریکا بامداد سه‌شنبه با بیان اینکه هیچ کسی در این کشور بالاتر از قانون نیست، گفت که این ترامپ بود که ۴ سال پیش گروهی جنایتکار را برای حمله به کنگره هدایت کرد.

 

شبکه خبری الجزیره بامداد سه‌شنبه گزارش داد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به رأی دادگاه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا گفت» ۴ سال پیش ترامپ با سازماندهی گروهی از مجرمان به مقر هیأت حاکمه (کنگره) حمله کرد و گروه‌های سازمان یافته وی شعار اعدام معاون رئیس جمهور (مایک پنس) را سر دادند.

 

جو بایدن تاکید کرد که مردم حق دارند که به حقایق وقایع ۶ ژانویه ۲۰۲۱ اطلاع یابند، و در شرایط فعلی و درست، پیش از انتخابات، صدور حکم دادگاه علیه ترامپ دشوار است.

 

بایدن افزود: آمریکایی‌ها باید خود در برابر رفتارهای ترامپ قضاوت کنند و پسندیده بود که دادگاه حکمی متناسب علیه وی صادر کند.

 

رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از رأی دادگاه ترامپ گفت که رأی صادره دادگاه عالی اصول جدیدی (بدعت) را پدید آورد که امری خطرناک است.

 

وی با انتقاد از سلوک سیاسی ترامپ گفت: ترامپ در حال حاضر به محرکی تهییج کننده مبدل شده که هر آنچه که به مذاقش خوش نماید، طبق آن، رفتار می‌کند.

 

جو بایدن با انتقاد از حکم دادگاه علیه ترامپ گفت: حکم صادره دیوان عالی درباره مصونیت قضائی ترامپ نشاندهنده زیرورو شدن قوانین و اصول ثابتی است که آمریکا بر پایه ایمان به آنها برپا شده است.

 

‌بایدن در ادامه با طعنه به رأی دادگاه افزود: نظام دولت و ملت آمریکا طبق اصول برابری همگان در برابر قانون پی ریزی شد و هیچکس فراتر از قانون نیست.

 

جو بایدن گفت: رأی دادگاه ترامپ سابقه خطرناکی را شکل داد؛ زیرا اختیارات رئیس جمهور پس از این حکم تحت ضوابط قانون نخواهد بود.

 

وی با انتقاد از دیوان عالی گفت: صدور رأی دادگاه ترامپ در واقع تداوم هجمه چند سال گذشته به مجموعه از اصول راسخ قانون اساسی نظام دولت و ملت آمریکا بود.

 

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که نظام آمریکا بر این مبنا پی ریزی شد که نظام‌های پادشاهی برچیده شده باشد و هیچکس فراتر از قانون نباشد، اما رأی صادره دادگاه این اصل قانونی را تغییر داد.

 

گفتنی است که دیوان عالی آمریکا شامگاه دوشنبه طی حکمی اعلام کرد ترامپ برای انجام وظایف رسمی خود از «مصونیت مطلق» قضائی برخوردار است./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده