کنست به دنبال تروریستی اعلام کردن آنروا-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

کنست به دنبال تروریستی اعلام کردن آنروا

پارلمان رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که آژانس آنروا را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۸ - ۱۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 03
کد خبر: ۲۴۸۰۴۵

به گزارش راهبرد معاصر، آنروا یکی از آژانس‌های فعال در حوزه فلسطینیان تحت نظر سازمان ملل از زمان شروع جنگ غزه در هفتم اکتبر آماج حملات مقامات صهیونیست و اتهامات این رژیم قرار داشته است. قانونگذاران صهیونیست اکنون لایحه‌های جدیدی در این باره مطرح کرده اند.

 

بر این اساس، ۲ کمیته روابط خارجی و کمیته جنگ پارلمان رژیم صهیونیستی موسوم به کنست در حال بررسی ادغام ۳ لایحه برای هدف قرار دادن سازمان آنروا هستند.

 

بر این اساس، یکی از این لوایح به اجازه فعالیت سازمان آنروا در آنچه سرزمین‌های صهیونیست خوانده شده است، مربوط می‌شود. طی این لایحه امداگران آنروا از فعالیت در سرزمین‌های ادعایی صهیونیست‌ها منع می‌شوند. بیت المقدس شرقی نیز از جمله این مناطق است.

 

۲ لایحه دیگر یکی مربوط به تروریستی اعلام کردن سازمان آنروا می‌شود و دیگر مصونیت قضائی و امتیازاتی را که برای کارکنان سازمان ملل در سرزمین‌های اشغالی در نظر گرفته شده است شامل امدادگران آنروا نمی‌شود.

 

پیش از این اتهامات تل آویو علیه آنروا باعث قطع کمک‌های کشورهای غربی به سازمان آنروا شده بود. گرچه برخی از این کشورها کمک‌های خود به آنروا را از سرگرفتند اما آمریکا تحت نفوذ لابی صهونیست همچنان این محدودیت‌ها را بر آنروا اعمال می‌کند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار