ناکامی پنتاگون در نصب مجدد اسکله موقت غزه-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

ناکامی پنتاگون در نصب مجدد اسکله موقت غزه

وزارت دفاع آمریکا از رصد شرایط جوی به منظور استقرار دوباره اسکله موقت در سواحل غزه خبر داد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۶ - ۱۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 03
کد خبر: ۲۴۸۰۴۷

به گزارش راهبرد معاصر، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز اعلام کرد اسکله موقت غزه که به دلیل شرایط جوی برای سومین بار از سواحل این باریکه جدا سازی شده بود، همچنان در بندر اشدود در سرزمین‌های اشغالی است.

 

بر این اساس، سابرینا سینگ، سخنگوی پنتاگون در این باره اعلام کرد: ما هنوز موفق به نصب دوباره این اسکله در سواحل غزه نشده‌ایم و این اسکله موقت همچنان در بندر اشدود است. ما در حال رصد شرایط جوی به منظور رسیدن زمان مناسب برای نصب دوباره این اسکله هستیم.

 

آمریکا که از اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور بازگشایی مرزهای زمینی برای ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه ناتوان است، طی اقدامی تبلیغاتی یک اسکله موقت را با هزینه سنگین ۲۳۰ میلیون دلار برای نصب در سواحل غزه ساخت.

 

با این حال، از اواسط ماه مِی میلادی که این اسکله در سواحل غزه استقرار یافته است، ۳ بار به دلیل شرایط جوی و آسیب‌های وارده، از مکان خود جداسازی و به بندر اشدود در سرزمین‌های اشغالی منتقل شده است.

 

نهادهای بین المللی همانند آن روا، برنامه جهانی غذا، و نیز سازمان جهانی بهداشت بارها اعلام کرده‌اند مؤثرترین راهکار برای ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه از گذرگاه‌های زمینی است. با این وجود، صهیونیست‌ها گذرگاه‌های اصلی امدادرسانی به غزه از جمله گذرگاه رفح را اشغال و در روند ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه اختلال ایجاد می‌کنند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده