حکم دادگاه ترامپ به تعویق افتاد-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

حکم دادگاه ترامپ به تعویق افتاد

حکم دادگاه پرداخت حق‌السکوت ترامپ تا ۱۸ سپتامبر یعنی کمتر از ۷ هفته پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به تعویق افتاد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۱ - ۱۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 03
کد خبر: ۲۴۸۱۱۹

به گزارش راهبرد معاصر، پس از حکم دیوان عالی آمریکا مبنی بر مصونیت مطلق قضایی ترامپ برای انجام کارهای رسمی خود در دوران ریاست‌جمهوری، وکلای ترامپ خواستار لغو محکومیت و تعلیق صدور حکم او در دادگاه پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر پورن شدند.

 

وکلای ترامپ معتقد بودند که برخی از مدارک ارائه شده در دادگاه به دوران ریاست‌جمهوری ترامپ مربوط بوده و شامل مصونیت قضایی می‌شود؛ لذا باید از روند رسیدگی به پرونده حذف شود. این به این معنی است که دادگاه می‌تواند قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، حکم ترامپ را صادر کرده و حتی او را به زندان محکوم کند.

 

پیش‌ازاین، ترامپ به جرم پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر پورن در دادگاه نیویورک، گناهکار شناخته و قرار بود حکم او یازدهم ماه جاری میلادی اعلام شود. ترامپ برای پیروزی در این پرونده راه سختی در پیش دارد؛ چون بسیاری از اعمال انجام شده توسط او در این پرونده به‌پیش از ریاست‌جمهوری او باز می‌گردد. به نظر می‌رسد حکم دادگاه می‌تواند در مسیر شرکت ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری، مانع ایجاد کند.

 

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نوامبر امسال (آبان‌ماه) برگزار خواهد شد. این در حالی است که حضور هر دو نامزد اصلی در این انتخابات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. ترامپ با یک دادگاه پیش از انتخابات مواجه است و بایدن نیز با مشکلات جسمی و روانی دست‌وپنجه نرم کرده و ممکن است از رقابت کناره‌گیری کند./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده