دانشجومعلمان از رئیس‌جمهور آینده چه می‌خواهند؟-راهبرد معاصر

دانشجومعلمان از رئیس‌جمهور آینده چه می‌خواهند؟

علیرضا خورشیدی دانشجومعلم گفت: ساماندهي كسورات دانشجو معلمان، اولين موضوعي است كه خواهان رسيدگي به آن هستيم و اخیراً به این موضوع پرداخته شده اما اطلاعات دقیقی منتشر نشده است؛ چرا كه از نظر دانشجومعلمان اين كسورات كه به شكل نامنظم هم دريافت مي‌شود، مبناي درستي ندارد.
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - ۱۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 04
کد خبر: ۲۴۸۲۴۰

به گزارش راهبرد معاصر، علیرضا خورشیدی، دانشجومعلم و «سردبیر سوژه‌ های مختلف حوزه دانشجومعلمان در فارس من»  اظهار کرد: دانشجومعلمان از رئيس‌جمهور آينده توقع دارند كه به حوزه فرهنگيان به ويژه دانشجومعلمان توجه ویژه‌ای شود و در اين خصوص با خبرگان، متخصصان و دانشجومعلمان فعال مشورت كند.

 

 وي به اهم خواسته‌هاي دانشجومعلمان اشاره كرد و افزود: ساماندهي كسورات دانشجو معلمان، اولين موضوعي است كه خواهان رسيدگي به آن هستيم و اخیراً به این موضوع پرداخته شده اما اطلاعات دقیقی منتشر نشده است؛ چرا كه از نظر دانشجومعلمان اين كسورات كه به شكل نامنظم هم دريافت مي‌شود، مبناي درستي ندارد.خورشیدی اضافه کرد: اگر قرار است پولي هزينه دانشگاه شود، بايد در رديفي مشخص باشد و اينكه به دانشجو حقوق پرداخت مي‌شود و بعد از او مبلغ زيادي كسر مي‌شود، اصلا درست نيست.

 

وی ادامه داد:حل مشکل کسورات دانشجومعلمان با تأمین بودجه عمومی دانشگاه فرهنگیان ارتباط مستقیم دارد اگر بودجه دانشگاه فرهنگیان مانند دیگر دانشگاه‌های دولتی کشور اختصاص یابد، دیگر از جیب دانشجومعلمان خرج دانشگاه نمی‌شود.خورشیدی با بیان اینکه شفافیت دقیق امور مالی پردیس‌ها و سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان در هزینه‌ها و پرداخت‌ها از نکات بسیار مهمی است که باید مورد توجه باشد، افزود: دانشجومعلمان به ازدواج تشویق می‌شوند اما حق عائله‌مندی و اولاد به آنها تعلق نمی‌گیرد.

 

وی با تأکید بر لزوم بازنگری و تحول در دروس دانشگاه فرهنگیان، گفت: دانشجو معلمان می‌گویند بعد از 4 سال تحصیل، اغلب درس‌هایی که خوانده ایم به درد کلاس درسمان نمی خورد.


این دانشجومعلم اظهار کرد: اضافه شدن دروس زندگینامه امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید رئیسی به دروس دانشجومعلمان موردی است که موجب می‌شود این شخصیت‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران به نسل آینده معرفی شوند. وی همچنین خواستار بهبود وضعیت خوابگاه‌ها و کلاس‌ها در حد شأن دانشجومعلمان و توجه به تشکل‌های دانشجویی مختلف دانشگاه فرهنگیان شد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده