بیانیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

بیانیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

بیست و چهارمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شد.
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۰ - ۱۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 04
کد خبر: ۲۴۸۲۵۶

به گزارش راهبرد معاصر، بیست و چهارمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شد و اعضای سازمان بیانیه‌ای صادر کردند که اهم موضوعات آن به شرح زیر است:

- کشورهای سازمان همکاری شانگهای بر تعهد خود به حل مسالمت آمیز اختلافات و تفاوت نظرها بین کشورها تاکید می‌کنند.

- رهبران سازمان همکاری شانگهای تأکید کردند که ایجاد یک سیستم امنیت جهانی توسط گروهی از کشورها تأثیر منفی بر امنیت بین‌المللی دارد.

- سازمان همکاری شانگهای ابتکار درباره "وحدت جهانی برای صلح، هماهنگی و توسعه عادلانه" را پذیرفته و از جهان دعوت می‌کند تا به آن بپیوندد.

- کشورهای سازمان همکاری شانگهای در تصمیم گیری با هدف مداخله در امور داخلی شرکت نمی‌کنند.

- کشورهای سازمان همکاری شانگهای در حال اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از فعالیت‌هایی در خاک خود که با اصول حاکمیت مغایرت دارد، هستند.

- کشورهای سازمان همکاری شانگهای آمادگی خود را برای حمایت از تلاش‌های بین‌المللی در راستای تضمین صلح و توسعه در افغانستان ابراز کردند.

- کشورهای سازمان همکاری شانگهای درگیری فلسطین و اسرائیل را نگران کننده و تنها راه حل را حل و فصل عادلانه مسئله فلسطین می‌داند.

- کشورهای سازمان همکاری شانگهای اقداماتی که منجر به تلفات متعدد غیرنظامیان در نوار غزه شد را به شدت محکوم می‌کنند.

کشورهای سازمان همکاری شانگهای اطمینان از اجرای پایدار برجام درباره برنامه هسته‌ای ایران مطابق با قطعنامه سازمان ملل را مهم می‌دانند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده