حزب‌الله: برای سخت‌ترین احتمالات آماده ایم-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

حزب‌الله: برای سخت‌ترین احتمالات آماده ایم

معاون دبیرکل حزب‌الله با اشاره به اینکه مقاومت لبنان برای سخت‌ترین احتمالات آمادگی دارد تاکید کرد، دشمن و حامیان آن هرگز موفق به جدا کردن جبهه جنوب لبنان از غزه نمی‌شوند و هر زمان تجاوز به غزه متوقف شد، درباره جبهه جنوب بحث می‌کنیم.
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۱۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 06
کد خبر: ۲۴۸۳۶۸

به گزارش راهبرد معاصر، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی درباره روند تقابل با دشمن صهیونیستی اعلام کرد: احتمال گسترش درگیری‌ها در کوتاه مدت وجود ندارد، اما حزب الله برای سخت‌ترین احتمالات آماده است.

 

شیخ نعیم قاسم در گفتگو با رادیو اسپوتنیک روسیه اظهار داشت: حزب الله موضع نظامی خود را طبق اطلاعات و نتایج میدانی اتخاذ می‌کند، نه بر اساس تحلیل‌های سیاسی.

 

وی درباره تحولات جبهه جنوب لبنان و همچنین جنایت‌های تروریستی رژیم صهیونیستی علیه رزمندگان و فرماندهان نظامی حزب الله گفت: حزب الله از 8 اکتبر گذشته اعلام کرد که جبهه جنوب لبنان یک جبهه پشتیبان برای غزه خواهد بود و مسافت درگیری ما با دشمن صهیونیستی بین 3 تا 5 کیلومتر است.

 

این مقام حزب الله با تاکید بر اینکه مقاومت لبنان هرگز غیرنظامیان را هدف قرار نمی‌دهد و همواره اهداف نظامی دشمن را در تیررس داشته است، اظهار داشت: هر زمانی که ارتش اسرائیل از قواعد و خط قرمزهای تعیین شده فراتر رفت یا به هدف قرار دادن غیرنظامیان ادامه داد، ما هم پاسخی مناسب به آن دادیم و همچنان بر معادله «چشم در برابر چشم» تاکید داریم.

 

معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: حزب الله از ابتدا می‌دانست که در این نبرد باید فداکاری‌های زیادی انجام دهد. مقاومت لبنان روزانه مواضع خاص دشمن از جمله پادگان‌ها، مقرهای جاسوسی، مقر افسران ارتش اسرائیل و ... را هدف قرار می‌دهد و دستاوردهای بزرگی محقق می‌سازد. دشمن صهیونیستی در بسیاری از موارد میزان خسارات خود را اعلام نمی‌کند.

 

وی با اشاره به فتنه افروزی‌های برخی طرف‌های غرب‌گرا در داخل لبنان، در پیامی خطاب به این طرف‌ها گفت: آنهایی که در داخل لبنان رویای جنگ برای تضعیف مقاومت را می‌بینند، در توهم هستند و این توهمات هرگز در واقعیت عملی نمی‌شود. مقاومت قدرتمند است و بر دشمن صهیونیستی پیروز خواهد شد.

 

شیخ نعیم قاسم درباره قطعنامه 1701 اعلام کرد: نمایندگان خارجی به ویژه آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها می‌خواهند درباره این قطعنامه بحث کنند و هدف آنها جدا کردن جبهه جنوب لبنان از نوار غزه است. آنها در تلاشند ترتیبی دهند که اسرائیل را راضی کند و شهرک نشینان صهیونیست بتوانند به شمال فلسطین اشغالی برگردند، اما پاسخ دائمی و واحد مقاومت به همه هیئت‌ها و نمایندگان مذکور این است که بدون آتش بس در نوار غزه، هیچ بحثی درباره آرام شدن جبهه جنوب لبنان وجود ندارد و زمانی که جنگ غزه متوقف شد، بحث‌های سیاسی لازم درباره جبهه جنوب انجام شده و تحولات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد:عملیات طوفان الاقصی ضربه بزرگی به واشنگتن و غرب وارد کرد و چهره ریاکار و فریبکار آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها را برای همه جهان کار ساخت.

 

این سخنان معاون دبیرکل حزب الله بعد از آن است که هفته گذشته «اولی دیال» جانشین رئیس سرویس اطلاعات آلمان که برای دومین بار طی شش ماه گذشته به بیروت آمد و با شیخ نعیم قاسم دیدار کرد تا مقاومت لبنان را متقاعد به آرام کردن جبهه جنوب و توقف عملیات‌ها ضد رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی کند، بار دیگر ناامید و دست‌خالی به برلین برگشت.

 

شیخ نعیم قاسم بار دیگر در پاسخ به این درخواست آلمانی‌ها گفت: هرگونه بحث درباره آرام کردن جبهه جنوب لبنان مرتبط به آتش‌بس مورد قبول مقاومت فلسطین در غزه است و اگر غربی‌ها از وقوع جنگ گسترده می‌ترسند، باید اسرائیل را برای توقف تجاوزات آن علیه غزه تحت فشار قرار دهند و بعد از آن می‌توانیم درباره جبهه جنوب صحبت کنیم./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده