زمان اعلام نتایج اولیه نوبت دوم کنکور مشخص شد-راهبرد معاصر

زمان اعلام نتایج اولیه نوبت دوم کنکور مشخص شد

معاون سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه نوبت دوم کنکور در هفته آخر مردادماه اعلام می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶ - ۱۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 07
کد خبر: ۲۴۸۵۹۳

به گزارش راهبرد معاصر، عبدالرسول پورعباس؛ سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور امروز در نشست با رسانه‌ها اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش اعلام نتایج امتحانات نهایی را به بعد از کنکور موکول کرده است.

 

وی افزود: تجهیزات سیگنال‌یاب و آشکارساز نسل سوم در تمام حوزه‌های آزمون وجود دارد و به محض مشاهده سیگنال اقدامات لازم را انجام می‌دهند و نیازی به قطع اینترنت نداریم و این اتفاق نمی‌افتد.

  

در این نشست همچنین علی صدر؛ معاون امور آزمون‌های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور درباره برگزاری نوبت دوم کنکور 1403 گفت: تمام داوطلبان باید حتما برررسی کنند تا اطلاعات خودشان بر روی دفترچه درج شده باشد و اگر اشکالی بود به مراقب اطلاع بدهند.

 

وی افزود: در گروه ریاضی دو دفترچه با مدت زمان، دو ساعت و 25 دقیقه در اختیار داوطلبان قرار می‌‌گیرد، در گروه انسانی، دو دفترچه و 85 دقیقه زمان برای دفترچه اول و 75 دقیقه زمان برای دفترچه دوم در اختیار است.

 

معاون امور آزمون‌های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور افزود: در گروه زبان و هنر یک دفترچه ارائه می‌شود، در گروه هنر یک ساعت 55دقیقه و گروه زبان یک ساعت و 45 دقیقه زمان وجود دارد.

 

صدر بیان کرد: در گروه تجربی سه یا چهار دفترچه وجود دارد، داوطلبان با دیپلم بهیاری دفترچه شماره چهار را دریافت می‌کنند و در این گروه آزمایشی سه ساعت زمان وجود دارد.

 

به گزارش تسنیم، همچنین احسان جمالی؛ معاون فنی و آمار سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: برای داوطلبان کنکور 1402 نمره کل کنکور سال گذشته معتبر است اما سوابق تحصیلی با توجه به سهم 50 درصدی آن در کنکور 1403، مجدد از سوی آموزش و پرورش تراز و ارائه می‌شود.

 

وی افزود: نمره کل نهایی داوطلبان شامل بیشترین نمره مرحله اول و دوم است.

 

معاون فنی و آمار سازمان ملی سنجش سنجش ارزشیابی نظام آموزش کشور درباره اعلام نتایج اولیه نوبت دوم کنکور گفت: نمرات خام و نمره کل کنکور در هفته آخر مرداد ارائه می‌شود و داوطلبانی که در دو آزمون امسال یا سال 1402 در گروه‌های آزمایشی متفاوت شرکت کردند به آنها یک یا دو روز اجازه داده می‌شود تا گروه آزمایشی اصلی خود را انتخاب کنند.

 

جمالی مطرح کرد: اعلام نتایج نهایی دانشگاه فرهنگیان را در مرداد خواهیم داشت و پذیرفته‌شدگان نهایی اجازه انتخاب رشته کنکور را ندارند مگر آنکه انصراف خود را به وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش اعلام کنند.

 

وی گفت: انتشار کارنامه نهایی برای انتخاب رشته، اوایل شهریور است و شروع انتخاب رشته بر سایت سازمان سنجش در دهه اول شهریور است.

 

معاون فنی و آمار سازمان ملی سنجش سنجش ارزشیابی نظام آموزش کشور در پایان گفت: نتایح نهایی کنکور 10 یا 11 مهر ماه اعلام می‌شود تا داوطلبان از نیمه مهر برای ثبت نام به دانشگاه‌ها مراجعه کنند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده