39 هزار درخواست سرویس مدرسه توسط اولیا-راهبرد معاصر

39 هزار درخواست سرویس مدرسه توسط اولیا

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور گفت: آخرین زمان ثبت‌نام والدین جهت دریافت خدمات سرویس مدرسه در سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند) برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ تا ۲۱ تیرماه سال جاری تمدید شد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - ۱۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 07
کد خبر: ۲۴۸۵۹۴

به گزارش راهبرد معاصر، مرتضی ضامنی؛ مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور از تمدید ثبت درخواست والدین دانش‌آموزان برای سرویس مدرسه سال تحصیلی 1404-1403 خبر داد و اظهار کرد: بر اساس ماده 27 آئین‌نامه اجرایی حمل و نقل دانش‌آموزی هیئت وزیران و به منظور برنامه‌ریزی و تأمین ناوگان مورد نیاز حمل و نقل دانش‌آموزی، والدین موظفند تا ابتدای تیرماه پس از اطلاع‌رسانی مدارس، اقدام به ثبت درخواست خود در سامانه سپند کنند.

 

وی افزود: بنا بر درخواست شهرداری‌ها و همچنین والدینی که نسبت به تغییر و جابجایی مدارس دانش‌آموزان موفق به ثبت نام در سامانه سپند نگردیده‌اند آخرین مهلت زمان ثبت درخواست جهت سرویس مدارس تا 21 تیرماه سال جاری تمدید شد. 

 

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور تصریح کرد: ثبت‌نام در این سامانه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و والدین دانش‌‌آموزان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://irtusepand.ir نسبت به ثبت‌نام و انتخاب سرویس مورد نظر خود اقدام کنند.

 

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 390 هزار درخواست سرویس مدرسه توسط اولیای دانش‌آموزان در سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی (سپند) ثبت شده است.

 

ضامنی تصریح کرد: استفاده از سامانه سپند برای ثبت‌نام سرویس مدارس الزامی است و رانندگان و پیمانکاران نیز موظف به ثبت نام در این سامانه و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح هستند.

 

وی با بیان اینکه ثبت شرکت‌ها و پیمانکاران متقاضی حمل و نقل دانش‌آموزی در سامانه فعال شده است، گفت: از 25 خرداد تا کنون ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی(شرکت‌ها) در سامانه سپند انجام و 720 شرکت درخواست که تائید آنها توسط شهرداری‌ها صورت می‌گیرد.

 

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور گفت: در سامانه سپند، همچنین اطلاعات مربوط به رانندگان، خودروها و مسیرهای سرویس مدارس به طور کامل ثبت و در دسترس والدین قرار می‌گیرد. همچنین به منظور افزایش سطح کیفیت و ایمنی این حوزه، امکان نظارت بر خط بر نحوه سرویس‌دهی ناوگان نیز در این سامانه فراهم شده است.

انتهای پیام// تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار