هشدار حقوق بشر اروپا نسبت به مرگ ۲۶ هزار فلسطینی-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

هشدار حقوق بشر اروپا نسبت به مرگ ۲۶ هزار فلسطینی

دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی همچنان مانع از سفر مجروحان و بیماران فلسطینی برای درمان در خارج غزه می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۶ - ۱۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 07
کد خبر: ۲۴۸۶۲۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ دید‌ه‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی امروز یکشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی همچنان مانع از سفر مجروحان و بیماران فلسطینی برای درمان در خارج غزه می‌شود.

دیدبان حقوق بشر اروپایی-مدیترانه افزود: اسرائیل به محاصره مجروحان و بیماران نوار غزه ادامه می‌دهد و از سفر آنها برای درمان در خارج غزه جلوگیری می‌کند. در ادامه این گزارش آمده است: اسرائیل بیشتر بیمارستان‌های غزه را تخریب یا از کار انداخته است.

این نهاد حقوق بشری نسبت به مرگ بیش از ۲۶ هزار مجروح و بیمار فلسطینی که نیاز به اعزام فوری به خارج از غزه برای مداوا دارند، هشدار داد. دیدبان حقوق بشر اروپا مدیترانه گفت که از هفتم ماه مه گذشته که ارتش اشغالگر صهیونیستی گذرگاه رفح را به کنترل خود درآورده است، اعزام مجروحان و بیماران به خارج از غزه برای درمان متوقف شده است.

در بیانیه این مرکز حقوق بشری آمده است که هدف قرار دادن سیستماتیک در نوار غزه به وسیله رژیم صهیونیستی منجر به فروپاشی سیستم پزشکی و خروج ۳۴ بیمارستان از ۳۶ بیمارستان از خدمت رسانی شده است.

در این گزارش آمده است که بیش از ۱۲۰۰۰ مجروح برای مداوا باید به خارج از غزه منتقل شوند. علاوه بر این ۱۴۰۰۰ بیمار در غزه وجود دارد که حدود ۱۰۰۰۰ نفر از آنها بیمار سرطانی و سایر بیماری‌های خطرناک دارند.

این نهاد حقوق بشر بین‌المللی، محاصره و بستن گذرگاه‌ها پس از تخریب بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی در غزه را به معنای تصمیم رژیم اسرائیل برای اعدام جمعی بیماران و مجروحان است.

دیدبان حقوق بشر اروپا مدیترانه خواستار مداخله فوری بین‌المللی برای ایجاد بیمارستان‌های صحرایی در شمال غزه کرد. این نهاد بین‌المللی همچنین خواستار فشار بر رژیم صهیونیستی شد تا حملات مکرر خود به بیمارستان‌ها را متوقف کند و اطمینان حاصل شود که هزاران بیمار فلسطینی که نیاز اضطراری به درمان دارند به خارج از غزه منتقل می‌شوند. / تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار