نتانیاهو:‌ هر توافقی با حماس باید شامل ادامه جنگ در غزه باشد!-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

نتانیاهو:‌ هر توافقی با حماس باید شامل ادامه جنگ در غزه باشد!

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعاهای متناقض و واهی جدیدی درباره مذاکرات آتی با حماس مطرح کرد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۷۳۴

به گزارش راهبرد معاصر، گرچه جامعه صهیونیست به شدت بر رسیدن به توافق با حماس به منظور تبادل اسرا تاکید دارد اما کابینه راستگرای نتانیاهو طور دیگری فکر می‌کند.

 

بر این اساس، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: هر توافق صلحی در غزه با حماس باید شامل ادامه جنگ در این باریکه به منظور رسیدن ما به اهدافمان باشد!

 

در بیانیه نتانیاهو، وی لیست بلند بالایی در این زمینه ارائه کرده است که به گفته وی این موارد غیرقابل مذاکره در مذاکرات آتی در دوحه و قاهره خواهند بود.

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید دارد: هر توافقی با حماس باید شامل توقف قاچاق تسلیحات به حماس از طریق مرز مصر با غزه باشد. همچنین نباید هزاران رزمنده حماس به شمال نوار غزه بازگردند.

 

همچنین تل آویو در نظر دارد بالاترین شمار اسرای خود را در همان مرحله نخست توافق صلح از بند حماس آزاد کند.

 

با شروط مطرح شده از سوی تل آویو، آشکارا مشخص شد این رژیم تمایلی برای رسیدن به توافق با حماس ندارد زیرا بدیهی است آزادی اسرا بدون عقب نشینی نظامیان صهیونیست از غزه و رسیدن به یک توافق آتش بس دائمی به معنای از دست رفتن قابلیت چانه زنی حماس و دست باز رژیم صهیونیستی برای ویرانی بیشتر غزه است.

 

جان مرشایمر، بزرگترین استراتژیست حال حاضر جهان بر این باور است مقامات دولت بایدن تلاش می‌کردند طرح صلح مطرح شده از سوی آمریکا را طرح صلح رژیم صهیونیستی معرفی کنند. این در حالی است که مقامات صهیونیست با این طرح مخالف هستند و تاکنون به دلیل مخالفت حماس با آن، مخالفت آشکار خود را با این طرح اعلام نکرده بودند. اکنون که حماس نیز این طرح را پذیرفته است، مقامات تل آویو به دنبال سنگ اندازی در روند مذاکرات هستند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده