افزایش موارد تب دنگی در کشور | تست ۶۳ نفر مثبت شد-راهبرد معاصر

افزایش موارد تب دنگی در کشور | تست ۶۳ نفر مثبت شد

معاون درمان وزارت بهداشت، از افزایش موارد تب دنگی در کشور خبر داد.
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۲ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۹۰۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ سعید کریمی، با اشاره به وضعیت بیماری تب دنگی در کشور، گفت: اغلب افراد مبتلا، کسانی هستند که به کشور‌های حاشیه خلیج فارس به ویژه امارات متحده عربی سفر کرده اند.

وی با اعلام اینکه یک درصد موارد ابتلاء به تب دنگی منجر به فوت می‌شود، افزود: تب بالای ۴۰ درجه و استخوان درد شدید، از علائم این بیماری است.

کریمی ادامه داد: ۳۰ درصد از افرادی که با علائم استخوان درد شدید و تب بالا به مراکز درمانی مراجعه کردند، دارای بیماری تب دنگی بودند.

وی افزود: از ۲۰۰ نفری که با علائم شدید استخوان درد و تب بالای ۴۰ درجه به مراکز درمانی مراجعه کردند، ۶۳ نفر آزمایش آنها مثبت شده و هنوز جواب آزمایش برخی نیامده است.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: عمده این افراد مسافرینی بودند که از کشور‌های حاشیه خلیج فارس آمدند؛ اگر افرادی مسافرتی به دبی یا امارات داشته اند، حتماً مراقبت کنند.

وی ادامه داد: حداکثر ۵ روز پس از اینکه پشه آلوده افراد را مورد گزش قرار دهد، علائمی، چون افت فشار خون، ضعف، بی‌حالی و در صورت حاد بودن منجر به خون ریزی و حتی بستری می‌شود.

کریمی در پایان با توصیه به مردم در خصوص جمع آوری آب‌های راکد اطراف محل سکونت، گفت: درمان این بیماری عمدتاً علامتی است یعنی با کاهش تب و دادن مایعات سعی می‌شود بیماری کنترل شود. / مهر

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده