افزایش سطح هشدار در پایگاه‌های نظامی آمریکا در اروپا-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

افزایش سطح هشدار در پایگاه‌های نظامی آمریکا در اروپا

ارتش آمریکا از بیم «حملات خرابکارانه بازیگران مورد حمایت روسیه» وضعیت هشدار در پایگاه‌های خود در اروپا را افزایش داد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۸ - ۲۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 10
کد خبر: ۲۴۹۲۰۱

به گزارش راهبرد معاصر، سی. ان. ان به نقل از چند منبع آگاه گزارش داد، ارتش آمریکا هفته گذشته از بیم «حملات خرابکارانه بازیگران مورد حمایت روسیه» علیه نظامیان و تاسیسات نظامی این کشور، وضعیت هشدار در پایگاه‌های خود در اروپا را افزایش داد.

 

این شبکه خبری سه شنبه شب به نقل از منابع خود اعلام کرد، اطلاعاتی که آمریکا دریافت کرده بود، نشان می‌داد که روسیه پرسنل نظامی و ارتش ایالات متحده را به عنوان یکی از گزینه‌ها، برای حمله به آنها از طریق گروه‌های نیابتی در نظر گرفته است.

 

به گزارش سی. ان. ان، اطلاعاتی که آمریکا در ۲ هفته پیش به دست آورده بود، کافی بود تا پروتکل‌های اجرای امنیت بیشتر اعمال شود. از این رو، سطح هشدار در برخی پایگاه‌های آمریکا در اروپا برای اولین بار در یک دهه گذشته به سطح «چارلی» افزایش یافت.

 

بنا بر اعلام ارتش آمریکا، این سطح زمانی اعمال می‌شود که «حادثه‌ای رخ داده یا اطلاعات دریافتی حاکی از نوعی اقدام تروریستی باشد یا احتمال هدف قرار گرفتن پرسنل و تاسیسات نظامی وجود داشته باشد.»

 

یک سخنگوی ارتش آمریکا گفت: افزایش سطح هشدار به یک تهدید خاص مرتبط نمی‌شود، بلکه به دلیل مجموعه‌ای از عوامل احتمالی است که امنیت و ایمنی نیرو‌های آمریکایی در اروپا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

یک مقام ارشد ناتو سه‌شنبه گفت که اشتراک اطلاعاتی این سازمان نظامی در مورد «کارزار روسیه برای انجام فعالیت‌های پنهانی خرابکارانه به طرز قابل توجهی افزایش یافته است.»

 

به گزارش سی. ان. ان، تهدید تلاش‌های خرابکارانه مرتبط با روسیه در اروپا در ماه‌های اخیر افزایش یافته است، بطوریکه لتونی، انگلیس، لهستان، جمهوری چک و فرانسه از شناسایی برخی تهدید‌های امنیتی مرتبط با روسیه خبر داده‌اند./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده