هشدار دیپلمات روس درباره خطر درگیری بین قدرت‌های هسته‌ای با اقدامات ناتو-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

هشدار دیپلمات روس درباره خطر درگیری بین قدرت‌های هسته‌ای با اقدامات ناتو

دیپلمات روس تأکید کرد که اقدامات کنونی کشورهای عضو ناتو خطر درگیری بین قدرت‌های هسته‌ای را افزایش می‌دهد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - ۲۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 10
کد خبر: ۲۴۹۲۳۲

به گزارش راهبرد معاصر، «کنستانتین گاوریلوف» رئیس هیئت روسیه در مذاکرات وین درباره امنیت نظامی و کنترل تسلیحات اعلام کرد که خروج غرب از توافق‌نامه‌های مربوط به کنترل تسلیحات و جاه طلبی آن برای دستیابی به «شکست راهبردی» بر روسیه خطر درگیری بین قدرت‌های هسته‌ای را افزایش می‌دهد.

 

این دیپلمات روس در گفت‌وگو با اسپوتنیک افزود که می‌توان مشاهده کرد که ناتو چطور از طرف اوکراین، به راحتی خود را در گرداب رویارویی با روسیه می‌اندازد.

 

گاوریلوف همچنین گفت: آنها با نادیده گرفتن همه اسنادی که در زمینه کنترل تسلیحات و اعتمادسازی به تصویب رسیده است، برای دستیابی به یک شکست راهبردی برای کشورمان شرط بندی کرده اند. همه اینها خطر یک درگیری نظامی مستقیم بین قدرت‌های هسته‌ای با عواقب غیرقابل پیش بینی را به همراه دارد.»

 

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز اوایل تیرماه اعلام کرد که در شرایط کنونی جهان خطر درگیری مستقیم مسلحانه بین قدرت‌های هسته‌ای وجود دارد.

 

وی دراین‌باره گفت: ما به نتیجه رسیده‌ایم که خطرهای درگیری مستقیم بین قدرتهای هسته‌ای بسیار بالاست. مخالفان غربی عمداً شرایط غیرقابل‌قبولی را برای مذاکرات امنیتی با مسکو ایجاد می‌کنند.

 

ریابکوف همچنین افزود: ما به این نتیجه رسیده ایم که باید به آینده فکر کنیم و چگونه خطرات یک درگیری مستقیم را به حداقل برسانیم. گفتگوی حرفه‌ای در مورد این موضوع باید ادامه یابد. متأسفانه مخالفان ما رسماً شرایط غیرقابل قبول عمدی را برای این موضوع مطرح کردند.

 

به گفته این دیپلمات روس، غرب پیشنهاد می‌کند سیاست خصمانه خود در قبال روسیه را فراموش کنیم و به گفت و گو در آن قالب‌ها بازگردد، همانطور که قبل از بحران کنونی در روابط روسیه و غرب بود./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار