شهادت بیش از ۳۰۰ پزشک و پرستار در جنگ غزه-راهبرد معاصر
گفتگوی واشنگتن با تل‌آویو درباره حمله به شهر رفح استعفای مقام امنیتی تل‌آویو به‌دلیل انتقاد از نحوه مدیریت جنگ غزه نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان آغاز نشست سران عرب در منامه/ درخواست بن‌سلمان درباره غزه

شهادت بیش از ۳۰۰ پزشک و پرستار در جنگ غزه

بیش از ۳۰۰ نفر از کادر پزشکی و درمانی از آغاز جنگ در غزه به شهادت رسیده‌اند.
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 18
کد خبر: ۲۱۸۹۳۶

به گزارش راهبرد معاصر، سخنگوی هلال احمر فلسطین اعلام کرد که از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر از کادر درمانی و پزشکی به شهادت رسیدند.

 

نظامیان اشغالگر اسراییلی کادر پزشکی را در بیمارستان کمال عدوان هم هدف حمله قرار دادند. صهیونیست‌ها تاکنون تعداد زیادی پزشک از جمله رییس بیمارستان شفا را هم به اسارت گرفتند.

 

ساعاتی پیش نیز، رییس سازمان جهانی بهداشت در سخنانی با اعلام نگرانی از حملات رژیم صهیونیستی به مراکز درمانی غزه گفت: «از تخریب بیمارستان کمال عدوان در شمال غزه طی حملات روزهای گذشته بسیار وحشت زده و نگران هستیم.»

 

رییس سازمان جهانی بهداشت گفت: «ما به شدت نگران امنیت آوارگانی هستیم که در ساختمان بیمارستان کمال عدوان پناه گرفته بودند و حملات علیه این آوارگان برخلاف پروتکل‌های حقوقی است.»

 

به گفته رییس سازمان جهانی بهداشت، سیستم بهداشتی غزه در حالت فروپاشی کامل قرار دارد و از دست دادن یک بیمارستان دیگر ضربه سختی به نظام درمان این منطقه جنگ زده است.

 

ساعاتی پیش نیز اعلام شد که توپخانه رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن بیمارستان کودکان و زایمان در مجتمع پزشکی ناصر در خان یونس در جنوب نوار غزه باعث شهادت یک نفر و زخمی شدن تعداد دیگر از بیماران و افراد حاضر در بیمارستان شد.

 

سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز اعلام کرد که ما خواستار مداخله فوری نهادهای سازمان ملل برای حفاظت از بیمارستان العوده و کارکنان آن هستیم.

 

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت غزه، نیروهای اشغالگر، مدیر بیمارستان العوده، احمد مهنا را بازداشت کرده و او را به مقصد نامعلومی برد.

 

روز گذشته نیز، نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی نشست خبری مسؤولان وزارت بهداشت نوار غزه در محوطه بیمارستان ویران‌شده «کمال عدوان» در شمال نوار غزه را گلوله‌باران کردند.

 

صهیونیست‌ها روز گذشته هم در جنایتی وحشیانه و مغایر با کل قوانین بین المللی و منشورهای حقوق بشری، ده‌ها مجروح فلسطینی را در بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه با بولدوزر زیر گرفته و آنها را زنده دفن کردند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده