رشد ۴۰ درصدی تولید موتورسیکلت‌-راهبرد معاصر

رشد ۴۰ درصدی تولید موتورسیکلت‌

وزارت صمت اعلام کرد: در ۸ ماهه امسال شاهد رشد ۴۰ درصدی در تولید موتورسیکلت بوده‌ایم.
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۳ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 18
کد خبر: ۲۱۹۰۴۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ بر اساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت از عملکرد صنعتی‌ها در یک دهه اخیر (۱۳۹۱ الی ۱۴۰۱) نشان می‌دهد که موتورسیکلت‌سازان کشور طی این سال‌ها فراز و فرودهای بسیاری داشته اما نیمه این دهه (۱۳۹۵) به یکباره از ۴۵۳ هزار و ۲۳۱ دستگاه در سال ۱۳۹۴ به ۷۳۶ هزار و ۳۳۷ دستگاه در سال ۱۳۹۵ رسید و بدین ترتیب ۶۲ درصد افزایش تولید را ثبت کرد.

پس از این صعود قابل توجه تولید در سال ۱۳۹۵، در سال پس از آن (۱۳۹۶) افت شدید ۷۹ درصدی را تجربه کرد و تنها ۱۵۳ هزار و ۱۱۹ موتورسیکلت در کشور به تولید رسید.

در سال ۱۳۹۷ کمی از این کاهش تولید جبران و تولید موتورسیکلت به ۱۶۴ هزار و ۵۲۵ دستگاه رسید اما مجدد در سال ۱۳۹۸ به قعر میزان تولید در این مقایسه آماری یک دهه رسید و به ۱۱۶ هزار و ۵۴۰ دستگاه هم نرسید.

پس از تجربه کاهش شدید تولید موتورسیکلت در سال ۱۳۹۸، فعالان این صنعت بر آن شدند که کاهش تولید سال‌های گذشته را جبران و در مسیر افزایش گام بردارند؛ بر این اساس از همان ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون در مسیر صعودی تولید قرار گرفتند.

در سال ۱۳۹۹ در مجموع ۲۱۱ هزار و ۴۶۶ دستگاه، در سال ۱۴۰۰ در مجموع ۲۷۹ هزار و ۹۹ دستگاه و در سال ۱۴۰۱ در مجموع ۴۶۴ هزار و ۵۳۷ دستگاه در کشور به تولید رسید./باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار