سرمربی سپاهان:بازی ساده ای مقابل هوادار نداشتیم-راهبرد معاصر

سرمربی سپاهان:بازی ساده ای مقابل هوادار نداشتیم

سرمربی سپاهان گفت: به برد 5 گله تیم ما توجه نکنید، بازی ساده ای مقابل هوادار نداشتیم اما نشان دادیم که باید سخت کار کنیم.
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 19
کد خبر: ۲۱۹۲۲۵

به گزارش راهبرد معاصر؛ ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان پس از پیروزی 5 بر صفر تیمش مقابل تیم هوادار تهران در نشست خبری بعد از بازی اظهار داشت: بازیکنان تیم سپاهان به نظر می‌آمد در شروع بازی تمرکز لازم را نداشتند و از اولین اقدام تیم هوادار نزدیک بود گل دریافت کنیم اما بعد از آن تمرکز تیم‌مان برگشت و در بازی تیمی گل‌های زیادی را توانستیم به ثمر برسانیم. گل‌های زیادی زده شد ولی بازی، بازی ساده‌ای نبود. هوادار تیم خوبی است و  نشان دادیم که سپاهان باید سخت کار کند و همین‌طور سخت کار کردیم  تا توانستیم این تعداد گل را به ثمر برسانیم. آرزوی موفقیت می‌کنم برای بازی بعدی تیم هوادار.

*عجیب و غریب است که هوادار در ورزشگاه خودش بدون تماشاگر است

وی افزود: برای من عجیب و غریب است که تیم هوادار در ورزشگاه خودش بدون تماشاگر بازی می‌کند و برای تیم خوبی مثل هوادار اگر هوادار داشته باشد و به استادیوم‌ها بیایند می‌توانند به این تیم کمک کنند. تیم خوبی مثل هوادار به تماشاگر نیاز دارد. ما فوتبال بازی می‌کنیم برای مردم و بازی بدون تماشاگر حس عجیب و غریبی دارد. در مورد کیفیت چمن هم باید بگویم به نظر من کسانی که این چمن را درست کردند باید چمن‌های ورزشگاه‌های دیگر را هم درست کنند و به نظر من ورزشگاه‌هایی که در آن بازی رسمی انجام می‌شود باید چمنی مثل  چمن ورزشگاه دستگردی را داشته باشند و این چمن، چمن خیلی خوبی بود.

*پیشنهاد مورایس به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ

سرمربی سپاهان ادامه داد: دوست دارم یک پیشنهاد به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بدهم که یک حداقل استانداردی برای زمین‌های چمن فوتبال درست کنند که حداقل استانداردها را داشته باشد و اگر استادیوم‌ تیم‌ها نتوانند حداقل استانداردها را رعایت کنند در ورزشگاه دیگری بازی‌های‌شان را انجام دهند. این خیلی برای بازی‌های لیگ مهم است و باید این موضوع حمایت شود.

*باید فروتن باشیم و به حریف احترام بگذاریم

مورایس در ادامه در خصوص غرور بازیکنان بعد از زدن چند گل اذعان داشت: من فکر نمی‌کنم اینگونه باشد. تیم مقابل هم کیفیت داشت. شما به نتیجه نگاه نکنید. بازی، بازی ساده‌ای نبود. بازیکنان ما باید خودشان را با شرایط وفق می‌دادند. آنها دو یا سه بازیکن خیلی خوب داشتند که تکنیکی بودند. تیم حریف هم قدرت زیادی داشت. در لیگ‌هایی که رقابتی هستسند و بازی‌ها تنگاتنگ هستند اما چیزی که هست باید به تیم حریف احترام بگذاریم و بازیکنان آن غروری که می‌گویید را نداشتند و بازیکنان باید احترام بگذارند به تیم حریف چون تیم حریف هم قدرت دارد و باید فروتن باشیم و به تیم حریف هم احترام بگذاریم.

*نتیجه بازی دربی سودی برای ما نداشت

وی در ادامه تأکید کرد: ما امتیاز کسب کردیم، بازی انجام دادیم و امتیاز این بازی را برای خودمان گرفتیم. نتیجه بازی دربی سودی برای ما نداشت و ندارد. ما نتیجه بازی‌های دیگر را اهمیت نمی‌دهیم. نتیجه بازی خودمان است که برای ما سود دارد. از ما چهار امتیاز کسر کردند و ما آن سود را از دست دادیم. پرسپولیس بازی دارد، آلومینیوم بازی دارد ولی ما باید تمرکزمان روی بازی خودمان باشد و نتیجه خودمان را کسب کنیم. من به منزل هم بروم برای همه تیم‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم. هر تیمی هر نتیجه‌ای کسب کند به من ارتباطی ندارد. ما باید خودمان را ارتقا دهیم و روی نتیجه خودمان تمرکز کنیم. نمی‌توانم به خانه بروم و آرزو کنم یک تیم ببرد یا یک تیم ببازد. فوتبال برای لذت بردن است و من خوشحال می‌شوم که هر تیمی کیفیت خوبی از خودش نشان دهد. 

*من بازی‌ها را نمی برم بلکه بازیکنان پیروز می شوند

سرمربی سپاهان عنوان کرد: بازیکنان من هستند که گل می‌زنند و می‌برند. هر جایی که باشند بازیکنان باید کیفیت خودشان را نشان دهند و من کامل به آنها  اعتماد دارم. من بازی‌ها را نمی‌برم بازی‌ها را بازیکنان هستند که داخل زمین می‌روند و پیروز می‌شوند. برای من فرقی نمی‌کند که در تهران کار کنیم یا در شهری دیگر؛ تنها چیزی که برای من مهم است این است که دوست دارم بازی را با هوادار ببینم. ما بازی‌ها را انجام می‌دهیم برای لذت مردم و دوست داریم مردم شاداب باشند. امروز واقعاً حیف شد که هیچ هواداری در ورزشگاه نبود و تمامی اینها برای خوشحالی مردم است. آرزو می‌کنم این مسئله حل شود ولی برای من فرقی نمی‌کند اینجا در تهران بازی کنیم یا در شهرهای دیگر بازی‌های‌مان را انجام دهیم. فقط دوست دارم بازی‌ها با تماشاگر برگزار شود. 

*من کامل نیستم

مورایس در پایان خاطرنشان کرد: من همیشه گفته‌ام کامل نیستم شاید زکی‌پور در آن صحنه کار درست را انجام می‌داد و من سرش داد زدم چون چیزی که من می‌بینم شاید بازیکن نبیند. شاید در آن لحظه چیزی بازیکن دیده است که من ندیده‌ام و در آن لحظه شاید من نتوانم خودم را کنترل کنم و عصبانی شوم؛ من کامل نیستم./فارس

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده