توضیحات وزیر آموزش‌وپرورش درباره تصمیم دولت برای تعطیلی مدارس-راهبرد معاصر

توضیحات وزیر آموزش‌وپرورش درباره تصمیم دولت برای تعطیلی مدارس

وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: تعطیلی مدارس سیاست دولت نیست، باید برای فعالیت مدارس در زمان آلودگی هوا راهکار داشته باشیم.
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 20
کد خبر: ۲۱۹۳۸۳

به گزارش راهبرد معاصر، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه جلسه هیات دولت ، تعطیلی مدارس را سیاست دولت ندانست و گفت: باید برای فعالیت مدارس در زمان آلودگی هوا راهکار داشته باشیم.

 

وزیر آموزش و پرورش افزود: «شاد» در حال فعالیت است و برخی اوقات تا ۳ میلیون کاربر به صورت همزمان در آن فعالیت دارند اما متاسفانه پشتیبانی که در زمان شیوه ویروس کرونا از شاد می‌شد اکنون وجود ندارد.

 

صحرایی اظهار داشت: به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که دانش‌آموزان به شکل اجباری تا ۲ ساعت در شاد حضور داشته باشند.

 

وی گفت: طوری برنامه‌ریزی شده است که حداکثر استفاده را زمان انجام دهیم اما این جایگزین مناسبی نیست.

 

وزیر آموزش و پرورش درباره دریافت مجوز مدارس خودگردان از آموزش و پرورش تصریح کرد: دریافت مجوز مدرسه بین‌المللی تابع قانون است و قانون در این زمینه روشن است. اکنون نزدیک ۲۰ مدرسه بین‌المللی داریم که تعدادی از آنها برای اتباع است اکنون هم با مراجعه به سازمان مدارس و مراکز غیردولتی می‌توانند مجوز مورد نیازشان را دریافت کنند.

 

وی درباره مدرسه فوتبال افزود: ما دو نوع دبیرستان و مدرسه ورزشی داریم و به‌ دنبال آن هستیم که هر دو را با هم یکی کنیم دوم اینکه برخی از باشگاه‌های معروف به ما تقاضای مدرسه فوتبال داده‌اند که با نظر مثبت بررسی می‌کنیم.

 

وزیر آموزش و پرورش درباره موضوع واریز نشدن حقوق معلمان خرید گفت: ما ۹۳۶ هزار معلم داریم. قرارداد خرید خدماتی‌ها هنوز بسته نشده است. سال گذشته وقتی سرپرست وزارت آموزش و پرورش بودم ۷ ماه حقوق دریافت نکرده بودند. ما دنبال این هستیم که کارشان را انجام دهیم زیرا مجوزهای قانونی هنوز صادر نشده است./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار