وزیر خارجه چین: از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل حمایت می‌کنیم-راهبرد معاصر

وزیر خارجه چین: از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل حمایت می‌کنیم

وزیر امور خارجه چین در سخنان خود جنگ غزه را «مایه شرم تمدن بشری» خواند و گفت: «ما از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل حمایت می‌کنیم و از اعضای شورای امنیت می‌خواهیم که از ایجاد موانع برای این هدف دست بردارند.
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 07
کد خبر: ۲۳۱۶۷۶

به گزارش راهبرد معاصر؛  "وانگ یی"، وزیر امور خارجه چین روز پنجشنبه در نشست سالانه کنگره خلق چین گفت که تصور ایالات متحده از چین اشتباه است و واشنگتن به این برداشت اصرار دارد.

 

به گزارش یورونیوز، او همچنین افزود که برغم پیشرفت‌هایی که در پی دیدار ماه نوامبر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و شی‌ جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین حاصل شد، واشنگتن هنوز به «وعده‌های خود» عمل نکرده است.

 

وانگ همچنین در این نشست اظهار داشت: تبادلات میان این دو کشور تنها در صورتی قابل برقراری است که طرفین به یکدیگر احترام گذاشته و به درک درستی از تفاوت‌هایشان برسند.

 

وزیر خارجه چین افزود: باید به این نکته اشاره شود که برداشت نادرست طرف آمریکایی از چین همچنان ادامه دارد و وعده‌های واشنگتن محقق نشده است. [آمریکا] دائما از روش‌های جدیدی برای سرکوب چین استفاده می‌کند و هر روز بر فهرست تحریم‌های یک‌جانبه‌اش می‌افزاید.

 

وانگ همچنین گفت که فهرست «جنایت‌هایی» که آمریکا می‌خواهد بگوید که چین آن‌ها را مرتکب شده، به سطح باورناپذیری رسیده است. این درصورتی است که جو بایدن همچنان به صراحت اعلام کرده بود که ایالات متحده به دنبال یک جنگ سرد جدید، تغییر نظام چین و یا حتی حمایت از استقلال تایوان نیست.

 

وانگ یی در سخنان خود همچنین جنگ غزه را «مایه شرم تمدن بشری» خواند و ضمن ابراز حمایت چین از عضویت کامل «فلسطین» در سازمان ملل متحد گفت: «ما از عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل حمایت می کنیم و از اعضای شورای امنیت می‌خواهیم که از ایجاد موانع برای این هدف دست بردارند. برای دستیابی به راه حل دوکشوری باید جدول زمانی و نقشه راه تهیه شود.»/ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده