یارانه برق صنایع بزرگ کاهش یافت-راهبرد معاصر

یارانه برق صنایع بزرگ کاهش یافت

افزایش دو برابری تعرفه قبض برق صنایع فولاد و پالایشگاهی با قدرت قراردادی ۲ مگاوات و بیشتر برای بهمن‌ماه سال جاری که به ۱۲۰۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت رسیده، به‌معنای کاهش یارانه برق صنایع بزرگ است.
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 09
کد خبر: ۲۳۱۸۹۵

به گزارش راهبرد معاصر، قبض برق صنایع فولاد و پالایشگاهی که از اردیبهشت‌ماه تا دی‌ماه به صورت علی‌الحساب صادر شده بود، با صدور دستورالعمل جدید با نرخ‌های اصلاح شده باید محاسبه شود.

 

طبق مصوبه وزارت نیرو بهای برق مشترکان صنایع فولاد و پالایشگاهی با قدرت قراردادی 2 مگاوات و بیشتر در کل این دوره باید بر اساس تعرفه 1200 تومان به ازای هر کیلو وات ساعت پرداخت شود. پیش از این، بهای برق این صنایع 600 تومان به ازای هر کیلووات ساعت بوده است.

 

در واقع، بخشنامه تعرفه برق صنایع عطف بماسبق شده و صنایع پتروپالایشگاهی باید بهای برق از اردیبهشت تاکنون را بر اساس نرخ جدید پرداخت کنند.

 

قبض برق صنایع فولاد و پتروپالایشگاهی با قدرت قراردادی 2 مگاوات و بیشتر برای بهمن‌ماه سال جاری بر اساس نرخ‌های قطعی صادر شد و تعرفه برق این صنایع به 1200 تومان به ازای هر کیلووات ساعت رسید. این مسئله به معنای کاهش یارانه برق صنایع بزرگ است.

 

پیش بینی می‌شود سودهای کلان چند ده همتی این صنایع که به دلیل دریافت انرژی یارانه ای است، تا اندازه‌ای تعدیل شود؛ اما با توجه به سهم ناچیز هزینه مصرف برق نسبت به کل هزینه‌های صنایع انرژی بر، هیچ تأثیری در قیمت تمام شده تولید این صنایع نخواهد گذاشت./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده