فراجا برای امنیت مردم در چهارشنبه آخرِ سال پا پَس نمی‌کشد-راهبرد معاصر

فراجا برای امنیت مردم در چهارشنبه آخرِ سال پا پَس نمی‌کشد

سخنگوی فراجا طی یادداشتی درباره چهارشنبه آخرِ سال گفت: فراجا امنیت را به پای شهروندان می‌ریزد تا در آرامش به روزمرگی‌ها و مناسبت‌هایشان برسند.
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 10
کد خبر: ۲۳۲۰۷۰

به گزارش راهبرد معاصر،‌سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی پلیس در یادداشتی به مناسبت چهارشنبه پایان سال بیان داشت: پلیس برای امنیت به دل خطر زده و جانش را به مخاطره می‌اندازد حتی برای کسانی که حالش را درک نمی‌کنند و این جزئی از ماموریت‌هایش است، امنیتی که پلیس به شهروندان هدیه می‌دهد همانند آغوش بی دلهره پدران و نوازش‌های بی دریغ مادران است؛ به بهای یک شب شادی با رفتارهای افراطی و بدون منطق و استفاده از مواد آتش زا و محترقه‌ی پر خطر، این امنیت را خدشه دار نکنیم.

 

سردار منتظرالمهدی در ادامه یادداشت آورده است: فراجا امنیت را به پای شهروندان می‌ریزد تا در آرامش به روزمرگی‌ها و مناسبت‌هایشان برسند و چهارشنبه پایان سال هم از مناسبت‌های قدیمیِ ماست و چه نیکو که این روز را با شادمانی به نوروز پیوند بزنیم.

 

ناگفته پیداست هدف غایی پلیس، تولید و تسری امنیت و احساس امنیت به پهنه جغرافیای کشور است؛ شادی و سرور مردم را خواهانیم اما بایستی از رفتارهای پر خطر دوری کرد تا این شادی و نشاط پایدار بماند؛ بدانیم که همه اخطارها زنگ ندارند فقط یک هشدار کلامی است اما عدم توجه به آن خساراتی به بار می‌آورد جبران ناشدنی؛ این اشتباهاتِ لحظه‌ای تاوانی به بلندایِ یک عمر و یک زندگی دارند؛ این ترقه بازی‌های ِ دلهره‌آور سود نیست، بلکه یکسَر سوخت و سوز است.

 

متأسفانه آتش زاها و مواد محترقه به بهای ارزانی خریداری اما برای قربانی، گران تمام می‌شود؛ به بهای جان گران قیمت آدمی؛ شما نوجوانان و دانش‌آموزان عزیز، باهوش‌تر و آگاه‌تر از چیزی هستید که فکر می‌کنید و قوی‌تر از آن هستید که به نظر می‌رسید؛ پس به تلاش‌هایِ عمدیِ سودجویان پشتِ پا زنید و از جان، روان و عمر خود محافظت کنید.

 

پلیس برایِ امنیت همه شما تا پایانِ شب می‌ایستد، پا پس نمی‌کشد و نظاره‌گر شادمانی شما و خانواده‌های عزیز و گرانقدرِ ایرانی است؛ نباید به خاطر لحظه‌ای درخشش و تفننِ خود سعی در خاموشی و تاریکیِ نورِ عمر و زندگیِ دیگران داشت./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده