نتایج یک نظرسنجی در سرزمین‌های اشغالی درباره آینده نتانیاهو-راهبرد معاصر

نتایج یک نظرسنجی در سرزمین‌های اشغالی درباره آینده نتانیاهو

تازه‌ترین نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثرساکنان سرزمین‌های اشغالی بر این باورند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی و رهبر حزب لیکود نخواهد توانست مقام نخست وزیری را حفظ کند.
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۴ - ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 14
کد خبر: ۲۳۲۷۶۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ براساس این نظرسنجی که شبکه کان رژیم صهیونیستی انجام داده، در صورتی که انتخابات پارلمانی (کنست) در سرزمین‌های اشغالی برگزار شود، حزب «اردوگاه دولتی» به رهبری «بنی گانتس» عضو کابینه جنگ و وزیر جنگ اسبق این رژیم خواهد توانست به تنهایی ۳۰ کرسی کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی را کسب کند.

براساس این نظرسنجی، محبوبیت حزب لیکود به ریاست نتانیاهو، کاهش یافته و در صورت برگزاری انتخابات تنها خواهد توانست ۲۱ کرسی را به دست آورد.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که حزب یش عَتید (آینده‌ای هست) به ریاست «یائیر لاپید» رهبر اپوزیسیون و نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی نیز در صورت برگزاری انتخابات ۱۴ کرسی کسب خواهد کرد.

حزب شاس به رهبری «آریه درعی» از احزاب کنونی ائتلافی با حزب لیکود و دولت کنونی رژیم صهیونیستی نیز ۱۰ کرسی را از آن خود خواهد کرد.

همچنین حزب «عتسماه یهودیت» [قدرت یهود]به رهبری ایتامار بن گویر، وزیر «امنیت داخلی» ۸ کرسی، احزاب اتحاد یهودیت توراتی (یهدوت هتوراه) ائتلافی از دو حزب سنت‌گرای یهودی آگودات اسرائیل و دگل تورات به رهبری «اسحاق گلدکنوف» و «موشه گافنی» ۷ کرسی.

حزب فهرست یکپارچه به رهبری «منصور عباس» و حزب «امید جدید» به رهبری «جدعون ساعر»، حزب «ائتلاف الطیبی» هر یک ۵ کرسی کسب خواهند کرد.

براساس نظر شرکت کنندگان در این نظرسنجی، حزب «اسرائیل بیتینو» (اسرائیل خانه ماست) به رهبری آویگدور لیبرمن وزیر اسبق جنگ رژیم صهیونیستی ۱۱ و حزب «میرتس» به رهبری «زهاوا گالون» ۴ کرسی به دست خواهند آورد.

به دنبال طوفان الاقصی و ناتوانی رژیم صهیونیستی و کابینه نتانیاهو برای آزادی اسرای اسرائیلی، مقبولیت بی بی در محافل سیاسی صهیونیست به شدت کاهش یافته و بسیاری آینده سیاسی وی را تاریک ارزیابی می‌کنند. / سما

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده