فوتسال جام ملت‌های آسیا/ حذف ناباورانه مدافع قهرمانی-راهبرد معاصر

فوتسال جام ملت‌های آسیا/ حذف ناباورانه مدافع قهرمانی

تیم ملی فوتسال ژاپن با قبول تساوی مقابل تاجیکستان نتوانست از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا صعود کند تا شگفتی بزرگی در این رویداد رقم بخورد.
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۸ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 22
کد خبر: ۲۳۷۳۹۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ سومین دور از مرحله گروهی جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴ که حکم انتخابی جام جهانی را نیز دارد، با برگزاری ۲ دیدار از گروه C پیگیری شد. در این گروه تیم‌های ملی ژاپن، قرقیزستان، تاجیکستان و کره‌جنوبی حضور دارند که تیم‌های تاجیکستان، قرقیزستان و ژاپن شانس صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی را داشتند.

در یکی از حساس‌ترین دیدارهای این مرحله تیم ملی ژاپن مقابل تیم ملی تاجیکستان قرار گرفت که در نهایت این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. تیم ملی تاجیکستان تنها به یک امتیاز از این دیدار احتیاج داشت تا راهی مرحله حذفی شود.

در دیگر دیدار این گروه تیم ملی کره‌جنوبی مقابل تیم ملی قرقیزستان قرار گرفت که در نهایت این دیدار با تساوی ۵ بر ۵ به پایان رسید.

 

با این اوصاف تاجیکستان با ۵ امتیاز و با تفاضل گل بهتر به عنوان صدرنشین به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرد و باید در این مرحله مقابل تیم دوم گروه D قرار بگیرد. قرقیزستان نیز با ۵ امتیاز بالاتر از ژاپن چهار امتیازی به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شد و باید به احتمال زیاد مقابل تیم ملی فوتسال کشورمان در این مرحله قرار بگیرد.

تیم ملی ژاپن که در دوره قبلی موفق شده بود به عنوان قهرمانی دست پیدا کند با ۴ امتیاز از صعود به مرحله حذفی بازماند تا اولین شگفتی جام خیلی زود رقم بخورد. سامورایی‌ها حضور در جام جهانی را نیز از دست دادند. کره جنوبی نیز با یک امتیاز در رتبه چهارم این گروه قرار گرفت.

امروز ۲ دیدار نیز از گروه D این رقابت‌ها از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه برگزار می‌شود که در آن تیم ملی فوتسال ایران با ۶ امتیاز در صدر جدول صعودش را به مرحله بعدی قطعی کرده به مصاف تیم ملی کویت می‌رود که در رتبه دوم قرار دارد و به نوعی تکلیف صدرنشین این گروه را مشخص می‌کند.

در دیگر دیدار این گروه نیز در همین ساعت تیم ملی افغانستان مقابل تیم ملی بحرین قرار می‌گیرد./ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده