لیبرمن خطاب به سران صهیونیست: اختلافات را علنی نکنید-راهبرد معاصر

لیبرمن خطاب به سران صهیونیست: اختلافات را علنی نکنید

یکی از مسئولان ارشد صهیونیست با تاکید بر اینکه اختلافات آمریکا و اسرائیل نباید علنی شود خطاب به مقامات سیاسی این رژیم گفت: «دهانتان را ببندید».
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 11
کد خبر: ۲۴۰۲۰۷

به گزارش راهبرد معاصر، بعد از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دولت آمریکا اقدام به تعویق ارسال کمک‌های تسلیحاتی خود به رژیم صهیونیستی کرده است و بعد از واکنش برخی مسئولان صهیونیست به این اقدام، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسبق رژیم اشغالگر و رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» درباره واکنش‌های مقامات صهیونیست به هشدارهای «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تعلیق ارسال مهمات برای ارتش اسرائیل، از سران سیاسی این رژیم خواست تا دهان خود را ببندند.

 

لیبرمن در سخنانی اعلام کرد که من صحبت‌ها و اظهار نظرهای زیادی درباره اقدام اخیر آمریکا و همچنین مذاکرات تبادل اسرا می‌شنوم و پیشنهادم به سیاستمداران این است که دهانشان را ببندند. اختلافات میان آمریکا و اسرائیل در گذشته هم وجود داشته و ما هرگز آن را به یک تنش علنی تبدیل نکردیم.

 

وی با اشاره به اینکه روابط اسرائیل با آمریکا بسیار عمیق‌تر و پیچیده‌تر از تامین مهمات ارتش اسرائیل توسط ایالات متحده است گفت که باید گفتگوهای اسرائیل با همپیمان اصلی خود یعنی آمریکا پشت درهای بسته بماند و در کانون توجهات نباشد.

 

این اظهارات لیبرمن بعد از آن بیان شد که «ایتمار بن گویر» وزیر فاشیست کابینه افراطی بنیامین نتانیاهو واکنش تندی به اقدام آمریکا در تعلیق ارسال سلاح برای ارتش اسرائیل نشان داده و توییت کوتاهی با این عنوان منتشر کرده بود: « حماس ❤ بایدن».

 

پس از گزارش‌ها مبنی بر اینکه دولت آمریکا اقدام به تعویق ارسال کمک‌های تسلیحاتی به ارتش رژیم صهیونستی کرده، اخیرا نشریه پولیتیکو به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که دولت بایدن محموله‌های بمب‌های دقیق به اسرائیل را به منظور ارسال یک پیام سیاسی، نگه داشته است.

 

در این زمینه یکی از دستیاران ارشد کنگره و دو نفر دیگر گفتند: مهمات برای ارسال به اسرائیل آماده بود که که خبر توقف آن به گوش رسید.

 

یک مقام صنعتی نیز گفت که دولت به بوئینگ گفته است که محموله را متوقف کند، زیرا تایید آن نه به دلیل فشار در زنجیره تامین، بلکه به دلایل سیاسی متوقف شده است.

 

چند روز قبل مسئولان اسرائیلی خبر دادند که ایالات متحده هفته گذشته ارسال محموله کمک‌های تسلیحاتی شامل مهمات را به دلیل اختلاف نظر در رابطه با عملیات رفح را به تاخیر انداخته است.

 

این درحالی است که دیروز روزنامه «فایننشال تایمز» به نقل از یکی از مقامات ارشد دولت بایدن نوشت: اسرائیل همچنان مقادیر زیادی سلاح از ایالات متحده دریافت می‌کند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده