ارکستر سمفونیک تاجیکستان به شیراز می‌آید-راهبرد معاصر

ارکستر سمفونیک تاجیکستان به شیراز می‌آید

مدیر اجرایی جشنواره موسیقی کُر کشور از افزایش چشمگیر گروه‌های حاضر در این جشنواره از سال آینده خبر داد. 
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۶ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 13
کد خبر: ۲۴۰۵۰۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ مراسم اختتامیه سومین جشنواره گروه‌های کُر ایران امشب، ۲۳ اردیبهشت در تالار حافظ شیراز برگزار شد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این مراسم اظهار کرد: تماشای رشد و بلوغ و سرزندگی که در آواز و کر وجود دارد، تجربه بی‌نظیری بود که دیروز و امروز در شیراز رقم خورد. 

حمیدرضا قانعی افزود: شهر شیراز پتانسیل بالایی در عرصه فرهنگ و هنر دارد و تلاش ما بر این است که از جوانانی که طرح و ایده‌های نو دارند حمایت کنیم و به برنامه‌هایشان قوت و قدرت بیشتری دهیم.

وی با بیان اینکه رویداد‌های مختلف موسیقیایی در شیراز در حال انجام است، گفت: طی روز‌های آینده در شیراز میزبان ارکستر سمفونیک تاجیکستان هستیم که به اجرای مشترک با ارکستر سمفونیک فارس می‌پردازند. این دو گروه در مجموعه سعدیه و تالار حافظ به اجرای موسیقی خواهند پرداخت.

مدیر اجرایی جشنواره نیز با بیان اینکه موسیقی ارزشی ما دارد به سمتی می‌رود که باید به دادش برسیم، گفت: شیراز قطعا پایتخت فرهنگ و هنر ایران است و گواه این مدعا، پتانسیل‌ها و انگیزه‌هایی است که در این جشنواره به چشم مشاهده کردیم. 

حسام هوشیار همچنین به تقدیر از گروه‌های سایر استان‌ها پرداخت و افزود: متاسفانه به دلیل برخی محدودیت‌ها نتوانستیم پذیرای گروه‌های بیشتری باشیم، اما این قول را گرفته‌ایم که سال آینده این جشنواره را با حضور بیش از ۲٠ گروه برگزار کنیم.

طیب فقیه، دبیر هنری جشنواره نیز گفت: به جرات می‌گویم کیفیت فنی جشنواره امسال با سال‌های قبل قابل مقایسه نبود. همه گروه‌ها پیشرفت زیادی کرده بودند و بابت این تلاش باید به همه عزیزان دست مریزاد گفت.

 در انتهای این مراسم از تمامی گروه‌های حاضر با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر به‌عمل آمد.

 سومین جشنواره گروه‌های کُر ایران روز‌های ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت با حضور ۸ گروه از استان‌های مختلف کشور در تالار حافظ و گذر حافظ شیراز برگزار شد. / ایسنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده