بانک مرکزی:۱۲.۵همت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری پرداخت شد-راهبرد معاصر

بانک مرکزی:۱۲.۵همت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری پرداخت شد

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد:‌ از ابتدای سال جاری تا ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۲.۵۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری به ۶۷ هزار و ۵۵۴ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۲ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 13
کد خبر: ۲۴۰۶۳۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ مهدی صحابی امروز (دوشنبه 24 اردیبهشت ماه) اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا امروز مبلغ ۹.۵ همت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است که این مبالغ نشان دهنده رشد تسهیلات ازدواج به میزان ۲۷درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی افزود :همچنین طی این مدت مبلغ ۳ همت تسهیلات قرض الحسنه فرزند به متقاضیان پرداخت شده که نشان دهنده ۱۰ درصد رشد بابت تسهیلات فرزندآوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: در سال ۱۴۰۲ نیز در مجموع مبلغ ۱۵۸ همت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ۷۷۳ هزار و ۳۳ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

صحابی ادامه داد: همچنین در سال گذشته در مجموع ۴۶ همت تسهیلات فرزندآوری به ۷۴۰ هزار و ۳۸۷ نفر از متقاضیان پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: از زمان ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار در تیرماه سال ۱۴۰۱ تا تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳،برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن از محل موضوع ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن تعداد ۵۱۸ هزار و ۳۳۵ نفر تشکیل پرونده داده‌اند که از این تعداد، ۴۵۳ هزار و ۳۴۵ نفر به مبلغ ۳۵ همت تسهیلات دریافت کرده‌اند./ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار