پیش ‌بینی قیمت دلار ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

پیش ‌بینی قیمت دلار ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت دلار بعد از فراز و فرودهای فراوان در کریدور ششم روز دوشنبه با افت پلکانی در کریدور پنجم بسته شد. روند کاهشی قیمت این اسکناس در حالی از سوی بازارساز به طور پیوسته ادامه دارد که برخی معامله‌گران افزایش شارپی قیمت را برای بازار ارز دور از انتظار نمی‌دانند.
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۲ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 14
کد خبر: ۲۴۰۶۹۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ قیمت دلار امروز با کاهش ۵۰۰ تومانی به کریدور پنجم برگشت و در پله هشتم کانال پایانی کریدور ۵۰ هزار تومانی بسته شد. روند کاهشی قیمت دلار در ۱۰ روز اخیر، نوسانات محدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومانی داشت، اما توانست با همین تلرانس قیمتی اسکناس دلار را از میانه کریدور ششم پایین بکشد.

برخی معامله‌گران این افت پلکانی را شروع حرکت بزرگ دلار به سمت سقف قیمت قلمداد می‌کنند، اما با وجود دست پر بازارساز تحقق چنین پیش‌بینی‌ای در هفته‌های آینده چندان محتمل نیست.

 
تحلیلگران بازارهای مالی معتقدند افت پلکانی قیمت دلار از سوی بازارساز اتفاق افتاده و باعث رنج‌ شدن قیمت دلار در هفته‌های گذشته شده است. به اعتقاد آنها، مادامی که موضوعات سیاسی و کلان اقتصادی کشور سمت‌وسوی مشخصی نگیرد، دلار در محدوده فعلی نوسان خواهد داشت.

به نظر می‌رسد با توجه به اینکه برخی از کارشناسان اقتصادی ارزش ذاتی قیمت دلار را نیمه کریدور ۵۰ هزارتومانی می‌دانند، می‌توان احتمال افت بیشتر قیمت دلار را در هفته‌های آینده پیش‌بینی کرد؛ اما با مفروضات فعلی اقتصاد این برگشت قیمت تا کانال هشتم کریدور پنجم بیشتر نخواهد بود. تحلیلگران بازارهای مالی نیز کف قیمت اسکناس دلار را همین محدوده می‌دانند و معتقدند فشار تقاضا مانع کاهش بیشتر قیمت دلار خواهد شد.

 
قیمت درهم روز دوشنبه با رقم ۱۶ هزار و ۱۵۰ تومانی معامله شد و کاهش ۱۵۰ تومانی پیدا کرد. تتر روی رقم ۵۹ هزار و ۸۵۰ تومانی ایستاد و کاهش ۵۰۰ تومانی داشت.

 
قیمت پوند انگلیس  با ۷۵ هزار و ۱۷۰ تومان بسته شد و کاهش ۳۰۰ تومانی داشت. یورو نیز با افت ۵۰۰ تومانی روی رقم ۶۴ هزار و ۷۱۰ تومانی معامله شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار روز دوشنبه تغییر قیمت نداشتند. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۸۷۹ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۹۰۴ تومان عرضه شد./تجارت نیوز

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار