گزینه‌های ریاست مجلس چه کسانی هستند؟-راهبرد معاصر
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی مشخص شد پوتین در گفت‌وگو با مخبر: ایران از این روزهای سخت عبور خواهد کرد فرمانده کل سپاه: رئیسی ایستایی و استراحت را برای خود حرام می‌دانست افتتاحیه مجلس خبرگان فردا برگزار می‌شود ایرانیان عصر امروز به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی تجمع می‌کنند تشکیل کمیته‌های پنج‌گانه برای پیگیری امورات جاری کشور با دستور مخبر توضیحات سخنگوی دولت درباره اعلام عزای عمومی و برگزاری امتحانات دانش‌آموزان شناسایی هویت تمام شهدا/ نیازی به آزمایش دی‌ان‌اِی نیست کادر پروازی پرواز شهادت+تصاویر واکنش حسین شریعتمداری به شهادت آیت الله رئیسی سردار جلالی: آیت‌الله رئیسی هیچگاه فرصت خدمت به مردم را به عافیت پشت‌میز نشینی ترجیح نداد سرلشکر باقری شهادت آیت‌الله رئیسی را تسلیت گفت رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت الله رئیسی نمونه اتم و اکمل مدیران انقلابی و ولایی بود احمدی‌نژاد شهادت آیت‌الله رئیسی را تسلیت گفت رهبر انقلاب "مخبر" را به عنوان مدیر قوه مجریه منصوب کردند

گزینه‌های ریاست مجلس چه کسانی هستند؟

14 روز مانده تا افتتاحیه مجلس دوازدهم افراد مختلفی برای ریاست و هیئت رئیسه مجلس مطرح شده‌اند.
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۴ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 14
کد خبر: ۲۴۰۸۱۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ مجلس دوازدهم ۷ خرداد ماه با حضور ۲۹۰ منتخب آغاز به کار خواهد کرد که مهم‌ترین دستور کار آن هم انتخاب رئیس و هیئت رئیسه خواهد بود.
این روزها با نزدیک شدن به آغاز کار مجلس دوازدهم گمانه‌زنی‌ها درباره رئیس و هیئت رئیسه جدید مجلس شدت گرفته و افراد مختلفی هم برای تصدی این جایگاه ها مطرح شده اند.
 
حسینعلی حاجی دلیگانی به خبرنگار فارس گفته که قصد نامزدی جایگاه نایب رئیسی مجلس را دارد. 
حاجی دلیگانی همچنین می‌گوید که شنیده که آقای علی نیکزاد  هم برای این جایگاه ثبت نام خواهد کرد. آقای عبدالرضا مصری نایب‌رئیس مجلس هم احتمالاً مجددا ثبت نام کند. 
وی در ادامه گفت که شنیدم که آقای حاجی بابایی هم چنین قصدی دارد اما برخی از همکاران می‌گویند که برای ریاست کمیسیون برنامه‌وبودجه می‌آیند. 
متفکر آزاد نیز به خبرنگار فارس گفته که اگر شرایط مهیا شود برای نایب رئیسی ثبت نام خواهد  کرد.
 
حاجی دلیگانی نیز درباره  گزینه‌های ریاست مجلس گفته که آقای قالیباف مطرح هستند. آقای ذوالنوری نیز از همان اول اعلام کردند. آقای متکی نیز این بحث را مطرح کردند. بین آقای متکی و ذوالنور یک توافقی حدود یک هفته پیش به عمل آمد ظاهراً  از ۶۰ یا ۷۰ نماینده استمزاج کنند که کدام یک‌شان درصحنه باقی بماند.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی منتخب تهران نیز به فارس گفته  که برای جایگاه ناظری هیئت رئیسه ثبت نام خواهد کرد./فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار