بیانیه حماس به مناسبت «هفتاد و ششمین» سالگرد اشغال فلسطین-راهبرد معاصر

بیانیه حماس به مناسبت «هفتاد و ششمین» سالگرد اشغال فلسطین

جنبش حماس در بیانیه‌ای به مناسبت هفتاد و ششمین سالگرد اشغال فلسطین(موسوم به روز نکبت)، از امت اسلام و همه آزادگان جهان خواست با تمام وسایل و ابزارها برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به سرزمین و مردم و مقدسات فلسطین فشار کنند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 15
کد خبر: ۲۴۰۹۰۷

به گزارش راهبرد معاصر،  در بیانیه حماس آمده است: عملیات طوفان الاقصی، امداد طبیعی مقاومت مردم و حق مشروع آن در دفاع از سرزمین و مقدسات و یک مرحله راهبردی است که سبب مطرح شدن مسئله ما در جهان و تقویت پشتوانه ملی مقاومت شد و قلدرمآبی دشمن را درهم شکست و طرح مقاومت مستمر ما به سمت آزادی، بازگشت و پایان اشغالگری را تحکیم بخشید.

 

تجاوزات اشغالگران از هفتاد و شش سال پیش ادامه دارد، جنایات نسل کشی علیه مردم نوار غزه بیش از هفت ماه است همچنان ادامه دارد و لکه ننگی بر جبین تمام کسانی که در برابر این جنایات ساکت بوده و در برملا کردن و مجرم خواندن و توقف آن کوتاهی می کنند، خواهد بود.

 

از امت اسلام و تمام آزادگان جهان می خواهیم با تمام وسایل و ابزارها برای توقف تجاوزات به سرزمین و مردم و مقدسات فلسطین فشار وارد کرده و از ایستادگی و مقاومت مردم ما که خواهان آزادی و استقلال است، حمایت کنند.

 

حمایت و جانبداری آشکار دولت آمریکا از تجاوزات و جنایات مستمر رژیم صهیونیستی در نوار غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی و سیاست معیارهای دوگانه کشورهای غربی در قبال مسئله ملت فلسطین و حقوق مشروعش، ضربه بزرگ به تمام ارزشهای انسانی  است و این کشورها همگی در این زمینه مسئول هستند.

 

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین هم به این مناسبت تاکید کرد زمان رهایی از قید و بند اسلو(پایان دادن به معاهده خفت بار سازش اوسلو) و وعده های آمریکایی فرا رسیده است./ تسنیم

کلمات کلیدی: حماس غزه جنایت
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده