احضار کاردار استرالیا به وزارت خارجه-راهبرد معاصر

احضار کاردار استرالیا به وزارت خارجه

وزارت امور خارجه، کاردار استرالیا را به علت وضع تحریم‌های نابجای این کشور علیه برخی از شخصیت‌ها و نهادهای ایرانی احضار کرد.
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۹ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 15
کد خبر: ۲۴۰۹۸۱

به گزارش راهبردمعاصر؛ وزارت امور خارجه امروز چهارشنبه اعلام کرد که در پی وضع تحریم‌های جدید استرالیا علیه تعدادی از مسئولین و مقامات ارشد و نهادهای جمهوری اسلامی ایران، امروز کاردار سفارت استرالیا در تهران احضار شد.

 

رئیس اداره چهارم آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اقدام غیر مسئولانه استرالیا در اعمال این تحریم‌های غیر قانونی و غیر موجه به کاردار این کشور ابلاغ کرد.

 

رئیس اداره چهارم آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه همچنین در این دیدار تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران حق اقدام متقابل را برای خود محفوظ می دارد.

 

کاردار سفارت استرالیا در این دیدار اعلام کرد موضع جمهوری اسلامی ایران را در اسرع وقت به کانبرا منتقل خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید

تحریم‌های خصمانه استرالیا علیه 5 فرد و 3 نهاد ایرانی

 

روز گذشته دولت استرالیا در اقدامی خصمانه علیه ایران و با ادعای نقش بی ثبات کننده جمهوری اسلامی ایران در منطقه تحریم‌هایی را علیه پنج فرد و سه نهاد ایرانی اعمال کرد.

 

وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد که محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع ایران و سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله مقامات ارشد تحریم شده هستند.

 

همچنین وزیر خارجه استرالیا گفت که امیر حاتمی وزیر سابق دفاع، مهدی گوگردچیان مدیرعامل شرکت صنایع هواپیماسازی ایران و غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا در لیست تحریمی قرار دارند.

 

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شرکت طراحی و ساخت موتور هواپیما و یک شرکت فناوری ارتباطات ایرانی نیز مورد تحریم‌های خصمانه استرالیا قرار گرفتند./تسنیم 

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده