تداوم هوای «قابل قبول» برای تهرانی‌ها امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

تداوم هوای «قابل قبول» برای تهرانی‌ها امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

کیفیت هوای شهر تهران در آخرین روز اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ همچون اکثر روز‌های گذشته امسال در شرایط قابل قبول یا سالم قرار دارد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۲۴۱۶۰۱

 به گزارش راهبرد معاصر، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون و در ساعت انتشار خبر شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۶۶ یعنی شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد و این در حالیست که در ۲۴ ساعت گذشته نیز میانگین شاخص کیفیت هوای تهران روی عدد ۷۰ (قابل قبول) قرار داشت.

 

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان پنج روز هوای پاک و ۵۶ روز هم هوای سالم استنشاق کرده‌اند.

 

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

 

 شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده