طالبان: پوتین اهمیت افغانستان باثبات را درک کرده است-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

طالبان: پوتین اهمیت افغانستان باثبات را درک کرده است

مشاور وزیر خارجه حکومت طالبان اظهار داشت که رئیس‌جمهوری روسیه نقش افغانستان باثبات را در تبدیل کردن ظرفیت‌های بالقوه منطقه به ظرفیت‌های بالفعل درک کرده است.
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۲ - ۱۵ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 05
کد خبر: ۲۴۸۲۹۴

به گزارش راهبرد معاصر؛ «ذاکر جلالی» مشاور متقی و رئیس اداره سوم وزارت خارجه حکومت طالبان با اشاره به مواضع حمایتی مسکو درباره کابل اظهار داشت: حفظ امنیت و ثبات در افغانستان به نفع افغانستان و کل منطقه است و این نکته را می‌توان موضوع مشترک کشورهای کل منطقه دانست.

جلالی در «ایکس» نوشت: دولت افغانستان در سه سال گذشته ثابت کرده که توانایی تأمین امنیت را دارد. یک افغانستان صلح‌آمیز می‌تواند نقش مثبتی در سطح منطقه ایفا کند و ظرفیت‌های بالقوه منطقه را به ظرفیت‌های بالفعل تبدیل کند.

وی افزود: پس از بحران اوکراین، اهمیت کریدور شمال-جنوب که افغانستان نیز بخشی از آن است، رو به افزایش است. اظهارات اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مورد عادی‌سازی روابط با دولت افغانستان در نشست سازمان همکاری شانگهای در چارچوب فوق قابل درک است.

 

پوتین اخیراً در نشست سران سازمان همکاری شانگهای طالبان را متحد مسکو در مبارزه با تروریسم دانسته و تأکید کرده بود: طالبان نیز مایل است همه چیز در افغانستان باثبات، آرام و تابع قوانین مشخص باشد./تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده