پیش‌بینی افزایش دما و رشد ۴ هزار مگاواتی مصرف برق در هفته جاری-راهبرد معاصر

پیش‌بینی افزایش دما و رشد ۴ هزار مگاواتی مصرف برق در هفته جاری

مدیر بهره‌برداری و کنترل شبکه برق کشور گفت: در ابتدای نیمه دوم تیرماه قرار داریم و در اکثر نقاط کشور دمای هوا رو به‌ افزایش است و این امر موجب افزایش میزان مصرف برق در کشور خواهد بود.
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۲ - ۱۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 06
کد خبر: ۲۴۸۴۱۳

به گزارش راهبردمعاصر؛ مازیار جمشیدی افزود: طبق نقشه‌های گرمایی در اکثر نقاط کشور با افزایش دمای هوا روبرو بوده و متناسب با آن شاهد افزایش مصرف برق در هستیم.

 

وی ادامه داد: شنبه هفته گذشته حدود ۷۰ هزار و ۶۰۰ مگاوات اوج مصرف برق در کشور بود و پیش‌بینی‌ها بر این است که امروز در زمان اوج مصرف روزانه به نزدیک ۷۴ هزار و ۵۰۰ مگاوات برسد.

 

مدیر بهره‌برداری و کنترل شبکه برق کشور از افزایش ۴۰۰۰ مگاواتی مصرف برق در این هفته خبر داد و گفت: این میزان مصرف در هفته جاری معادل ۵.۵ درصد مصرف برق کشور، عدد بسیار بزرگی است که اگر بخواهم مشابه‌سازی کنیم معادل مصرف ۳ استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی است و باتوجه‌به افزایش گرمای هوا در روزهای آینده شاهد روند افزایشی مصرف برق در کل کشور خواهیم بود.

 

جمشیدی از هم‌وطنان درخواست کرد که همانند گذشته صنعت برق را در حفظ پایداری شبکه برق یاری دهند و با انجام اقدام‌های ساده‌ای همچون تنظیم دمای کولرهای گازی روی دمای آسایش (۲۴ درجه)، خودداری از استفاده‌نکردن هم‌زمان از ماشین لباسشویی، اتو و ظرف‌شویی در زمان اوج بار و همچنین استفاده از این وسایل در ساعات اولیه بامداد و یا انتهای شب که مصرف برق کمتر است، صنعت برق کشور را یاری دهند.

 

وی ادامه داد: با انجام این موارد فشار از روی شبکه برق برداشته می‌شود و به پایداری شبکه برق و تأمین مطمئن برای همه هم‌وطنان کمک خواهد شد.

 

مدیر بهره‌برداری و کنترل شبکه برق کشور انرژی برق را یک انرژی الکتریکی گران‌بها دانست و استفاده صحیح از آن را وظیفه همه هم‌وطنان ذکر کرد./ایرنا 

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده