رهبر انصارالله: عملیات‌های دریایی یمن دشمن را به وحشت انداخته است-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

رهبر انصارالله: عملیات‌های دریایی یمن دشمن را به وحشت انداخته است

رهبر انصارالله یمن امروز (یکشنبه) در جریان سخنرانی خود به مناسبت آغاز سال نو هجری از توان بالای نظامی، موشکی و تاکتیک‌های جنگ دریایی این کشور در مواجهه با «مثلث شرارت» سخن گفت که باعث وحشت دشمنان شده‌است.
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۴ - ۱۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 07
کد خبر: ۲۴۸۶۶۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن در ابتدای این سخنرانی فرارسیدن سال نو هجری را به مسلمانان و اعراب تبریک گفت.

سید الحوثی اظهار داشت: انتخاب صحیح همه مسلمانان برای پیشبرد امت و رهبری آن بازگشت به اصالت اسلام و پایبندی به اصول آن است. ما به اسلام و ارزش‌های آن نیاز داریم، زیرا نیرو‌های مخالف آن، جامعه بشری را تحقیر می‌کنند و بی عدالتی، فساد و جنایت را گسترش می‌دهند.

وی افزود: هر چیزی که انسان‌ها از آن رنج می‌برند، بحران‌هایی است که توسط نیرو‌های شیطانی و ستمگران به عنوان امتداد وسوسه شیطان برای انسان‌ها ایجاد شده است و این باید با پروژه اسلامی لیبرال پاسخ داده شود. برخی از حکومت‌های عربی به جایی رسیده‌اند که با یهودیان صهیونیست و مؤسسات وابسته به آنها ارتباط دارند. نهاد‌هایی که برخی از رژیم‌ها با آنها در ارتباط هستند، تلاش کردند تا برنامه‌های درسی مدارس را به نفع یهودیان تغییر دهند و در عین حال دیدگاه جاهلانه‌ای را نسبت به آنها و حامیان آنها ایجاد کردند.

جنگ ما فقط نظامی نیست

سید الحوثی در بخش دیگری از اظهاراتش اضافه کرد: پس از سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص)، عملیات طوفان الاقصی رخ داد، لذا ما در جنگ «فتح موعود و جهاد مقدس»، اولویت را به این عملیات دادیم.

وی درباره نوع برخورد با آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی که از سوی انصارالله و محور مقاومت «مثلث شرارت» نامیده می‌شوند، اعلام کرد: یک تقابل با آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها، اسرائیلی‌ها و یاران عرب و داخلی آنها وجود دارد و این جنگ فقط نظامی نیست، بلکه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نیز هست.

رهبر انصارالله یمن ادامه داد: اقدام ملت ما و موضع گیری آنها در نبرد فتح موعود و جهاد مقدس به فضل الهی بر دشمنان تأثیرگذار بوده است و همزمان مسیر عملیاتی و فنی مربوط به عملیات دریایی به یاری خداوند موجب حیرت و تعجب دشمنان شد.

آمریکا غافلگیر شد

رهبر انصارالله یمن عنوان داشت: قبل از شروع عملیات پشتیبانی ما از غزه، آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که می‌توانند ما را متوقف کنند، اما توانایی‌های عالی و پیشرفته آمریکا در همه زمینه‌ها نتوانست عملیات ما را متوقف کند و توانایی‌ها و کارخانه‌های ما را هدف قرار دهد.

سید الحوثی اعلام کرد: آمریکایی‌ها از تاکتیک‌های موشکی و دریایی و صنعتی شدن ما غافلگیر شدند. تاکتیک مجاهدین ما بر تکنیک‌ها و تاکتیک‌های پیشرفته دشمن غلبه کرد؛ بنابراین در واقعیت آنها شکست خوردند. آمریکا با ناو‌های هواپیمابر خود دیگران را مرعوب می‌کرد و سعی می‌کرد آنها را تحت فشار قرار دهد و در کشور‌ها بذر شکست روانی را بکارد، اما در روند حمایت از غزه، وضعیت ناو‌های آمریکایی تغییر کرد. آنها به هدف تبدیل شدند و نیرو‌های ما در حال تعقیب و هدف قرار دادن آنها هستند.

رهبر انصارالله یمن ادامه داد: ماموریت ناو‌های هواپیمابر آمریکایی در دریا به جای حمله به ماموریت فرار تبدیل شد. هواپیما‌های بدون سرنشین آمریکا هدف قرار می‌گیرند و پهپاد‌های MQ ۹ آن به صورت مداوم سرنگون می‌شوند.

ناوبری دریایی اسرائیل مختل شده است

سید الحوثی درباره تاثیر عملیات نیرو‌های مسلح یمن علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی در دریای سرخ نیز گفت: ناوبری اسرائیل تقریباً به نصف رسیده و مختل شده است و در دریای سرخ تقریباً ترددی توسط کشتی‌های این رژیم وجود ندارد. / ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده