تهمت بزرگ بلینگام به داور دیدار انگلیس-هلند-راهبرد معاصر

تهمت بزرگ بلینگام به داور دیدار انگلیس-هلند

با توجه به انتخاب فلیکس زوایر به عنوان قاضی دیدار انگلیس-هلند، اظهار نظر جنجالی جود بلینگام در مورد این داور، بار دیگر مورد توجه قرار گرفت.
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۲ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۹۳۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ زوایر 43 ساله در سال 2005 به دلیل درگیری در رسوایی تبانی بازی در آلمان، با محرومیت 6 ماهه مواجه شد. او در آن زمان به دریافت رشوه از رابرت هويزر، همکار داور خود، اعتراف کرد. این اتفاق 4 سال قبل از قضاوت نخست زوایر در بوندسلیگا رخ داده بود. هويزر، در مرکز رسوایی تبانی بازی به ارزش 2 میلیون یورو در دسته دوم فوتبال آلمان قرار داشت.

با این حال، پس از گذراندن دوران محرومیت در سال 2005، به زوایر اجازه بازگشت به دنیای فوتبال حرفه‌ای داده شد و در سال 2012 به لیست بین‌المللی داوران فیفا اضافه شد. سال گذشته او دیدار فینال لیگ ملت‌های اروپا بین کرواسی و اسپانیا را قضاوت کرد.

محرومیت زوایر در ابتدا توسط فدراسیون فوتبال آلمان مخفی نگه داشته شد، اما در نهایت در سال 2014 توسط روزنامه دی تسایت منتشر گردید. در آن زمان، زوایر به دنیای فوتبال حرفه‌ای بازگشته بود و به عنوان یکی از مورداعتمادترین داوران آلمان شناخته می‌شد، اما گذشته او باعث دلخوری بازیکنان شده بود.


در سال 2021، جود بلینگام که در آن زمان برای بوروسیا دورتموند بازی می‌کرد، پس از رد شدن درخواست‌های پنالتی و در مقابل، اعلام یک ضربه پنالتی به سود بایرن مونیخ در باخت 3-2 دورتموند، خشم خود را نسبت به زوایر ابراز کرد.

 بلینگام خشمگینانه گفت: "شما داوری را که سابقه تبانی بازی دارد، برای مهم‌ترین بازی آلمان انتخاب می‌کنید؟ چه انتظاری دارید؟ به نظر من پنالتی نبود. هوملس حتی به توپ نگاه نمی‌کرد و برای تصاحب آن تلاش می‌کرد که به او برخورد کرد. شما می‌توانید به بسیاری از تصمیمات داوری در این بازی نگاه کنید."

به دنبال اظهارات بعد از بازی، بلینگام در دادگاه ورزشی آلمان به "رفتار غیرورزشی" محکوم شد و با جریمه 40 هزار یورویی مواجه شد.

هافبک انگلیسی در یورو 2024 دو گل حیاتی برای انگلیس به ثمر رسانده است، اما در تیم کم‌تحرک انگلیس، گاهی خسته به نظر می‌رسد. با این حال، علی‌رغم این مشکلات، تیم او تنها 90 دقیقه تا رسیدن به فینال دومین دوره متوالی مسابقات قهرمانی اروپا فاصله دارد./خبرورزشی

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده