اردن: کوچ اجباری فلسطینیان از غزه خط قرمز ماست-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

اردن: کوچ اجباری فلسطینیان از غزه خط قرمز ماست

وزیر خارجه اردن از رژیم صهیونیستی به دلیل تلاش برای کوچ اجباری فلسطینیان از غزه انتقاد کرد.
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۶ - ۲۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 10
کد خبر: ۲۴۹۳۵۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ مقامات صهیونیست آرمان اسرائیل بزرگ را همواره در سر می‌پرورانند و برای رسیدن به این آرمان، فلسطینیان در غزه باید به مصر و فلسطینیان در کرانه باختری باید به اردن کوچ اجباری داده شوند. از این رو، مقامات اردن و مصر به خوبی نسبت به عواقب اقدامات صهیونیست‌ها در رسیدن به آرمان اسرائیل بزرگ آگاهی داشته و به صورت متحد مخالف کوچ اجباری فلسطینیان هستند. 

به گزارش الجزیره، ایمن صفادی، وزیر خارجه اردن امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که کوچ اجباری فلسطینیان از غزه خط قرمز ماست.

صفادی در کنفرانس خبری مشترک با صامح شکری، وزیر خارجه مصر گفت: حقیقت این است که دستور ارتش (رژیم) اسرائیل برای تخلیه شهروندان در غزه یک خط قرمز آشکار برای اردن و مصر به شمار می‌رود و هر دو کشور به طور قاطع با کوچ اجباری فلسطینیان مخالف هستند.

وزیر خارجه اردن با اشاره به توحش رژیم صهیونیستی در بمباران یک مدرسه وابسته به سازمان ملل در خان‌یونس که ۲۹ کشته برجای گذاشت، تاکید کرد: اقدامی که صهیونیست‌ها دیروز علیه آوارگان فلسطینی در یک مدرسه رقم زدند، یک جنایت جنگی دیگر از سوی این رژیم بود.

وی در پایان با اشاره به سیاست‌های مبتنی بر نسل‌کشی فلسطینیان اسرائیل، افزود: تل‌آویو به دنبال از بین بردن سازمان آنروا با هدف از بین بردن فلسطینیان در غزه است. این امر همچنین می‌تواند منجر به کوچ اجباری آنها از باریکه شود. / باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده