ظرفیت بهشت‌زهرا(س) تکمیل شده است-راهبرد معاصر

ظرفیت بهشت‌زهرا(س) تکمیل شده است

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تکمیل ظرفیت بهشت‌زهرا(س) خبر داد و گفت: ما باید مکان جدیدی را در اطراف تهران برای تدفین اموات در نظر بگیریم.
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۸ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 18
کد خبر: ۲۱۹۰۰۰

به گزارش راهبرد معاصر، حسین نظری امروز 27 آذر 1402 در نشست خبری که در موزه فرش تهران برگزار شد گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای نگهداشت شهر، آمادگی در برابر نزولات و بارش‌ها، نورپردازی، توسعه میادین میوه و تره‌بار، ساماندهی دستفروشان ، ارتقا سطح خدمات ایمنی و محیط زیست و طرح توسعه و ارتقا سطح خدمات در بهشت‌زهرا (س) صورت گرفته است.

 

وی به ساماندهی دستفروشان در چهراره ولیعصر اشاره کرد و گفت: قرار است در نیمه اول دی در این محور ساماندهی شده و به نقطه دیگری بروند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به موضوع سگ‌گردانی در تهران اشاره کرد و گفت:‌برخی از شهروندان سگ‌های خود را در شهر می‌گردانند و وضع فجیعی دارد در کشورهای دیگر برای سگ‌گردانی قانون و قواعد دارند و بحث‌های مراقبتی و بهداشتی شهر با کسی است که این فعل را انجام می‌دهد اما در تهران این موضوعات رعایت نمی‌شود و تمام موضوعات سگ‌گردانی گریبانگیر مدیریت شهری می‌شود.

 

ارتقای کیفیت محصولات میادین میوه و تره‌بار

نظری در بخش دیگر سخنانش به توسعه میادین میوه و تره‌بار اشاره کرد و گفت:‌ارتقا کیفیت محصولات و ارائه محصولات با قیمت مناسب در دستور کار است و همچنین باید غرفه‌داران رفتار خوب و مناسب داشته باشند در غیر اینصورت با پیمانکار برخورد می‌شود.

به گفته وی، لباس‌های مناسبی برای کارکنان میادین در نظر گرفته شده و برای رفاه شهروندان برناهم‌ریزی صورت گرفته است.

 

وی در خصوص اقدامات سازمان آتش‌نشانی گفت:‌کاهش رسیدن به زمان حادثه در دستور کار است و همچنین تعداد ساختمان‌های نایمن هم کاسته شده است.

 

وی به موضوع بهشت‌زهرا و ارائه خدمات با هزینه کم اشاره کرد و گفت:‌مقایسه‌ای با سایر کلانشهرها صورت گرفته و گفته شده که خدمات بهشت‌زهرا ارزان تر است البته بنده گفتم مستندات تهیه شود تا قابل ارائه در شورا باشد.

 

وی به موضوع رفت و روب و پسماند اشاره کرد و گفت: مناقصاتی برگزار شده و بحث الکترونیکی شدن صورت وضعیت‌ها با همکاری فاوا در دستور کار است.

 

طرح دانشگاهی تم رنگ در شهر

نظری به موضوع تم رنگ در شهر اشاره کرد و گفت:‌برای این موضوع با یکی از دانشگاه‌های معتبر قراردادی بسته شده است اما تم رنگی با رویکرد حفظ رنگ اصیل انجام شود.

 

وی به موضوع شهربان و حریم‌بان اشاره کرد و گفت:‌ برای این موضوع برنامه‌ریزی صورت گرفته و حریم به صورت هوشمند کنترل می‌شود.

 

نظری در بخش دیگر سخنانش به کمربند سبز تهران اشاره کرد و گفت: امسال 2 هزار هکتار به فضای سبز اضافه می‌شود و با این اقدام اجازه ساخت و ساز در حریم داده نمی‌شود.

 

وی همچنین به بوستان چهارباغ با مساحت حدود 45 هکتار اشاره کرد و گفت: این بوستان در پهنه شمالی مصلای تهران است و یک پل ارتباطی است و این پل رو به قبله است و در زمان برگزاری نمازها می‌توان با این پل اتصال برقرار و مردم می‌توانند در چهارباغ نماز بخوانند.

 

نظری همچجنین به احیا و بازسازی دره فرحزاد اشاره کرد و گفت:‌در این محل قبلا معتادین متهاجر حضور داشتند اما درحال نوسازی و بهسازی شده و قرار است به یک قطب گردشگری تبدیل شود.

 

وی در خصوص هماهنگی بین دستگا‌ها در زمان بارش باران و برف گفت: با پلیس جلساتی داشته‌ایم تا بتوانیم اقدامات مناسبی را در هنگام بارش‌ها انجام دهیم.

 

معاون شهردار تهران به پاییز دیررس در تهران اشاره کرد و گفت:‌هنوز برگ‌ها روی درختان هستند و وقتی برف می‌آید کار را دشوار و سخت می‌کند.

 

وی ادامه داد:‌ما از مناطق سناریوی مناسب خواسته‌ایم تا بتوانیم برای هر خیابان برنامه‌ریزی کنیم.

 

وی ادامه داد: قرارداد پیمانکار برف‌روبی 4 ماهه است و وظایف آنها مشخص است و قرار است آمادگی لازم را داشته باشند.

 

خیابان سی تیر جابه‌جا نمی شود

وی در خصوص جابه‌جایی خیابان سی‌تیر گفت: برنامه‌ای برای جابه‌جایی خیابان سی تیر نداریم البته عده‌ای مخالف حضور اغذیه‌فروشان در خیابان سی تیر هستند اما فعلا برنامه‌ای نداریم.

 

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس در خصوص وضعیت نامناسب زباله در تهران گفت: برای ما هم مطلوب نیست اما بنده هر جایی از مناطق بروم و مشکلی باشد برخورد می‌کنم، شاید نمره بالایی نگیریم اما تلاش می‌کنیم به وضعیت مطلوبی برسیم.

 

وی به خبرنگاران قول بازدید سرزده از برخی مناطق را داد و همچنین تأکید کرد: قرارداد پیمانکاران تغییر کرده و شاید برخی پیمانکاران که در قراردادهای جدید نیستند، کارشکنی کنند.

 

نظری ادامه داد: البته مدیرعامل سازمان پسماند در خبری گفته بود یک ماهه مشکل نظافت شهر را برطرف می‌کنند که البته این خبر نسجینده بود اما ما قراردادهای جدید را ابلاغ کرده‌ایم و باید به موضوع منصفانه نگاه کنیم نمره ما شاید بیست نباشد اما 15 است .

 

وی در خصوص جزئیات قراردادهای جدید گفت: قبلا هر ناحیه یک قرارداد داشت اما در حال حاضر هر منطقه یک قرارداد داشت و گاها سه منطقه با یک پیمانکار قرارداد می‌بندند و با این کار پیمانکاران قوی وارد می‌شوند و ما هم بهتر می‌توانیم موضوع را رصد و نظارت را بیشتر می‌کنیم.

 

ظرفیت بهشت‌زهرا تکمیل شده است

وی در خصوص ساخت آرامستان جدید برای تهران گفت: شهر تهران دیگر حریمی برایش باقی نمانده یا حریم‌ها تبدیل به شهرک شده یا شهرستان و یا از تهران جدا شده است ظرفیت بهشت‌زهرا پر شده است و ما باید برای تدفین اموات فکری کنیم البته زمین‌هایی را در اطراف تهران در نظر گرفته‌ایم و درحال اانجام اقدامات هستیم./ فارس

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار