السیسی برای سومین بار پیروز انتخابات ریاست جمهوری مصر شد-راهبرد معاصر
یمن جشن ملی خود را تا پایان عزای عمومی ایران به تاخیر انداخت گفتگوی واشنگتن با تل‌آویو درباره حمله به شهر رفح استعفای مقام امنیتی تل‌آویو به‌دلیل انتقاد از نحوه مدیریت جنگ غزه نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان

السیسی برای سومین بار پیروز انتخابات ریاست جمهوری مصر شد

عبدالفتاح السیسی موفق شد برای سومین بار، به عنوان رئیس جمهور مصر انتخاب شود و تا سال ۲۰۳۰ در پست خود باقی خواهد ماند.
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۴ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 18
کد خبر: ۲۱۹۰۵۵

به گزارش راهبرد معاصر؛ عبدالفتاح السیسی امروز دوشنبه بار دیگر به عنوان رئیس جمهور مصر انتخاب شد.

با احتساب این پیروزی، السیسی برای سومین بار به عنوان رئیس جمهور مصر انتخاب شده است و تا سال ۲۰۳۰ نیز در سِمَت خود باقی خواهد ماند.

پایگاه خبری عرب-۴۸ گزارش داد، در این انتخابات ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار شهروند مصری شرکت کردند؛ یعنی میزان مشارکت تقریبا ۴۱ درصد بوده است.

در این انتخابات، السیسی موفق شده است ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار رأی را به خود اختصاص داده است. وی بیش از ۸۹ درصد آراء مأخوذه را کسب کرده است.

حازم بدوی رئیس هیأت ملی انتخابات مصر گفت که بر اساس نتایج، السیسی برای یک دوره شش ساله دیگر، سکاندار مصر خواهد بود.

به گزارش عرب-۴۹، این انتخابات در حالی برگزار شده است که مصر با بحران اقتصادی روبروست و در تلاش است مخاطرات گسترش جنگ نوار غزه به شبه جزیره سیناء را مدیریت کند.

برخی از واجدین شرایط رأی گفتند که آغاز جنگ در غزه باعث شد که به السیسی رأی دهند؛ زیرا او خود را فردی معرفی می‌کند که توانسته است در یک منطقه ناآرام، ثبات را در مصر حفظ کند. / فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار