دریادار کاویانی: ایران در دریا دارای قدرت، سیاست و فناوری است-راهبرد معاصر
تعابیر رهبر انقلاب درباره شهید رئیسی و سایر شهدای اخیر مذاکره احزاب اصلاح طلب برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری بیانیه هیات دولت در خصوص حضور حماسی مردم در مراسم‌ تشییع شهدای خدمت چرا لایحه حفاظت از داده‌های شخصی در دولت تصویب شد؟ مخبر: دولت به تمام تعهدات «رئیس جمهور شهید» از جمله ساخت مسکن متعهد است محمدرضا عارف وارد رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری می‌شود؟ برگزاری انتخابات الکترونیکی ریاست‌جمهوری در انتظار نظر شورای نگهبان مسابقات پنجگانه نظامی ایران و روسیه در اصفهان برگزار شد دو نامزداحتمالی اصلاحات/شرط لاریجانی برای اعتدالیون کدخدایی: امیرعبداللهیان مرد میدان دیپلماسی بود اسامی نامزدهای هیئت رئیسه مجلس دوازدهم رئیس‌‌جمهور عراق وارد تهران شد جزئیات روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری؛ از زمان تائید صلاحیت‌ها تا اعلام اسامی نامزدها قدردانی از حضور پرشور مردم در بدرقه رئیس جمهور شهید جزئیات جلسه افتتاحیه مجلس دوازدهم

دریادار کاویانی: ایران در دریا دارای قدرت، سیاست و فناوری است

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ما در دریا دارای قدرت، سیاست و فناوری هستیم، گفت: امروز در فراتر از مرزهای دریایی ماموریت‌های بسیاری انجام می‌دهیم.
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 19
کد خبر: ۲۱۹۱۲۷

به گزارش راهبرد معاصر؛ دریادار حمزه‌علی کاویانی جانشین نیروی دریایی ارتش در همایش نقش بسیج و قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس ضمن یاد شهدای انقلاب اسلامی و شهدای غزه، گفت: جنگ به دو دلیل تغییر در موازنه جغرافیایی و موازنه قدرت رخ می‌دهد. اعتقاد دارم جنگ بین ما و رژیم بعث جنگ بین تمدنی بود؛ یعنی تمدن اسلام و تمدن غرب.

 

وی افزود: امام در سال ۱۹۷۰ میلادی با انقلاب اسلامی معادلات جهانی را از بین برد و تمدن نوین اسلامی را پایه گذاری کرد. در آن روز نظام سلطه حرفی نمی‌زند اما با این انقلاب آن ها خطر انقلاب را احساس کردند. از نظر امام، نظام سلطه در آن نظام هم شرق کومونیست و هم غرب جنایتکار است. امام با آن جوانان رژیم پهلوی را نابود و در برابر رژیم سلطه و استکبار جهانی ایستاد. نوک پیکان انقلاب اسلامی به سمت آمریکا و رژیم غاصب صهیونسیتی است.

 

دریادار کاویانی با بیان اینکه همه نظام سلطه جمع شدند تا انقلاب مارا نابود کنند، اظهار کرد: نظام سلطه جنگ اقتصادی و تحریم ها را علیه ما ایجاد کردند. اما، ما این تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم. جنگ بعدی اطلاعاتی بود، یعنی نظام سلطه از هر جنایتی علیه انقلاب حمایت می‌کردند.

 

وی ادامه داد: جنایت بزرگ نظام سلطه ایجاد جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ایران اسلامی بود. جنایت‌های صدام علیه ما را مشاهده کردید که می‌خواست با تمامی تجهیزات کار انقلاب را با حمایت نظام سلطه تمام کند. شما پیشکسوتان و مردم ایران در برابر آن‌ها ایستادگی کردند و رژیم بعث را شکست دادند.

 

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان کرد: نیروهای ما در صحنه دریا علیه دشمن ایستادگی کردند و سیادت دریایی بزرگی ایجاد شد. همه دنیا به بعثی ها کمک کردند تا ما را شکست دهند، اما نتوانستند، چرا که واقعا یک جنگ جهانی با حمایت‌های بسیاری از رژیم بعث بود. اما، این تهاجم همه‌جانبه ایستادگی و دفاع شما رژیم بعث شکست خورد و صدام مأیوس شد.

 

دریادار کاویانی تصریح کرد: در پایان جنگ نیروی دریایی رژیم تروریست آمریکا با ما مستقیما وارد جنگ شد و به سکوهای ما حمله کرد. اما، نیروی دریایی سپاه در کنار ارتش در برابر آن‌ها مقاومت و ایستادگی کردند و صدام و آمریکا به این نتیجه رسیدند در دریا توان مقابله با ما را ندارند.

 

وی بیان کرد: آمریکایی ها در باز پس‌گیری فاو به بعثی ها کمک کرد اما شاهد بودید که با فشار نیروهای مردمی، ارتش، سپاه و بسیج به مرزهای خودشان بازگشتند.

 

جانشین نیروی دریایی ارتش در پایان عنوان کرد: در دریا دارای قدرت، سیاست و فناوری هستیم. امروز در فراتر از مرزهای دریایی ماموریت بسیاری انجام می دهیم. نیروی دریایی انقلاب اسلامی امروز در ساخت تجهیزات دریایی سرآمد و قدرت منطقه هستیم.

 

وی افزود: امروز ما به پشتوانه انقلاب اسلامی سرآمد و قدرتمند هستیم./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده