پورمحمدی:۷ نامزد زن در فهرست انتخاباتی شورای وحدت در تهران حضور دارند-راهبرد معاصر
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی مشخص شد پوتین در گفت‌وگو با مخبر: ایران از این روزهای سخت عبور خواهد کرد فرمانده کل سپاه: رئیسی ایستایی و استراحت را برای خود حرام می‌دانست افتتاحیه مجلس خبرگان فردا برگزار می‌شود ایرانیان عصر امروز به مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی تجمع می‌کنند تشکیل کمیته‌های پنج‌گانه برای پیگیری امورات جاری کشور با دستور مخبر توضیحات سخنگوی دولت درباره اعلام عزای عمومی و برگزاری امتحانات دانش‌آموزان شناسایی هویت تمام شهدا/ نیازی به آزمایش دی‌ان‌اِی نیست کادر پروازی پرواز شهادت+تصاویر واکنش حسین شریعتمداری به شهادت آیت الله رئیسی سردار جلالی: آیت‌الله رئیسی هیچگاه فرصت خدمت به مردم را به عافیت پشت‌میز نشینی ترجیح نداد سرلشکر باقری شهادت آیت‌الله رئیسی را تسلیت گفت رئیس مجلس خبرگان رهبری: آیت الله رئیسی نمونه اتم و اکمل مدیران انقلابی و ولایی بود احمدی‌نژاد شهادت آیت‌الله رئیسی را تسلیت گفت رهبر انقلاب "مخبر" را به عنوان مدیر قوه مجریه منصوب کردند

پورمحمدی:۷ نامزد زن در فهرست انتخاباتی شورای وحدت در تهران حضور دارند

عضو هیات مرکزی انتخابات شورای وحدت اعلام کرد: در لیست انتخاباتی این شورا در تهران، ۷ نفر از بانوان با عنایت به تخصص و شایستگی حضور خواهند داشت.
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۳ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 19
کد خبر: ۲۱۹۲۴۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ در نشست هیات عالی شورای وحدت که صبح سه‌شنبه ۲۸ آذرماه در حسینیه سیدالشهدا برگزار شد، در خصوص کم و کیف جمع بندی و تدوین لیست انتخاباتی تهران بزرگ و حضور اقشار مختلف بحث و بررسی شد.

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در این نشست با اشاره به شأن و جایگاه خاص زنان به عنوان نیمی از جامعه گفت: در کارهای اجرایی و دقیق هر جا خانم ها عهده دار کار شده اند غالبا تجربه خوب و قابل توجهی رقم خورده است. ما بر این باوریم که حضور و نقش زنان با عنایت به تخصص های گوناگونی که می توانند داشته باشند و در مجلس مورد نیاز باشد بسیار تعیین کننده است.

وی افزود: ما نه تنها در تهران بلکه در استان‌ها نیز پیگیری می کنیم و خواسته ایم که از بانوان کارآمد، متخصص و شایسته استفاده شود و خانم ها در لیست های انتخاباتی حضور پررنگ و فعال داشته باشند. بر این اساس در لیست انتخاباتی شورای وحدت در تهران، ۷ نفر از بانوان با عنایت به تخصص و شایستگی حضور خواهند داشت.

در ادامه این نشست در خصوص حضور سایر اقشار شامل جوانان و روحانیت نیز در لیست شورای وحدت افرادی در تهران بحث و بررسی و مقرر شد: افراد تنها با لحاظ تخصص و شایستگی و صلاحیت، انتخاب خواهند شد. بر این اساس در لیست انتخاباتی تهران بزرگ، ۱۰ نفر از جوانان حضور پیدا می کنند. همچنین مقرر شد در عرصه همه استانها همین رویه پیاده سازی شود یعنی یک سوم کاندیداهای شورای وحدت را جوانان تشکیل دهند.

در ادامه ابوالقاسم رئوفیان عضو هیات عالی شورای وحدت با اشاره به ویژگی های نماینده کارآمد و متناسب با نیازهای روز جامعه و نظام گفت: باید با شاخص گرایی و دقت در مولفه های اصلی نامزدهای انتخابات یک لیست متناسب با گام دوم انقلاب و متشکل از افراد با سابقه و موثر ارایه دهیم.

محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین و عضو هیات عالی شورای وحدت نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت برگزاری با شکوه انتخابات مجلس گفت: مسأله مشارکت برای ما مسأله اصلی در انتخابات پیش رو است و نتیجه چندان مهم نیست. مهم این است که مشارکت در انتخابات با نرخ بالا و قابل توجه صورت پذیرد و اینکه چه کسی پیروز می شود اهمیت چندانی ندارد./ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار